Šafářová s Mattekovou-Sandsovou ovládly Australian Open stejně jako předloni a celkem mají s titulem z pařížského French Open 2015 a s loňským US Open už čtyři grandslamové deblové triumfy. "Nedají se porovnat, ale ani jeden nikdy nevybledne. Mám radost ze všech," řekla Šafářová na tiskové konferenci po finálové výhře nad krajankou Andreou Hlaváčkovou a Číňankou Pcheng Šuaj 6:7, 6:3 a 6:3.

Čtěte také: Šafářová ovládla českou bitvu o grandslamový titul. Bude světovou dvojkou

"Radovaly jsem se z vítězství jako pětileté holky. Je to prostě nádherné, vždycky bude. Naše jména budou znovu vyryta na trofeji. To je neobyčejné a ještě to oslavíme," uvedla současná světová jednička ve čtyřhře Matteková-Sandsová. Za vítězství si rozdělí půl milionu dolarů (12,6 milionu korun).

Příběh Šafářové s Mattekovou-Sandsovou se začal psát právě na úvodním grandslamu sezony. Předloni se zde daly poprvé dohromady a hned turnaj vyhrály. Začaly si říkat tým Bucie a z posledních devíti grandslamů vyhrály čtyři. "Padly jsme si do noty," vysvětlují, z čeho pramení jejich úspěch.

Jsou v rovnováze a pozitivní

Jednatřicetiletá Matteková-Sandsová je živel, který burcuje dvojici a hraje výborně na síti. O tři roky mladší Šafářová je rozvážnější, i když po boku Američanky pookřála, a na kurtu dodává páru jistotu svou levačkou odzadu. "Jsem v rovnováze. Hodně spolu mezi výměnami i o pauze mluvíme a jsme pozitivní," uvedla Američanka a připomněla jejich role na dvorci: "Já jsem Spiderman na síti a ona Česká zeď."

Šafářová ji jen sledovala a přikyvovala. "Jo. Jo," usmívala se brněnská rodačka. "Moc mluvím, že? Promiň," omlouvala se Matteková-Sandsová.

Čtěte také: Serena, nebo Venus? Finále Australian Open oživí "éru Williamsových"

Předčasný dárek k narozeninám

Obě při pohledu na jejich souznění nepřekvapuje, že jsou v páru na dvorci úspěšné. Čtyři grandslamové titulu to dokazují. "Nedá se říci, že se to dalo očekávat, ale jsme lepší a lepší a věřím, že jedním z nejkvalitnějších párů. Když hrajeme naši hru, jsme pozitivní, švitořivé a veselé. Tak snad ještě nějaký přidáme," řekla Šafářová.

Šafářová si triumfem dala předčasný dárek k třicetinám, které oslaví příští týden. "Děkuji za připomenutí," usmála se tenistka. "Jsme jako víno, s přibývajícím věkem zrajeme," řekla jí Američanka. "Jsem znovu zdravá a silná. Věřím, že ve dvouhře zase budu nahoře a ve čtyřhře tam zůstaneme," konstatovala česká hráčka.

Svůj um Šafářová ukáže za čtrnáct dnů i českým fanouškům, neboť je v nominaci na první kolo Fed Cupu proti Španělsku v Ostravě 11. a 12. února.

Vítězný taneček Šafářové a Mattekové-Sandsové

Zdroj: Youtube