Dvaadvacetiletá Muchová na úvod vzala Brengleové podání a první set měla díky pestré hře pod kontrolou. Do druhého ale vstoupila špatně, dvakrát neudržela servis, prohrávala 0:3, jenomže předvedla velký obrat. Od stavu 2:4 vyhrála čtyři gamy v řadě a "pomstila" krajanku Markétu Vondroušovou.

Muchová ve Wimbledonu uzavírá svoje premiéry na grandslamových turnajích a účastí ve 3. kole vyrovnala svůj počin z US Open.

Bouzková, která se do soutěže dostala až jako "lucky loser", držela s favorizovanou Sakkariovou krok jen v první sadě. Dokonce šla do brejku na 3:2, ale o podání přišla. Agresivněji hrající soupeřka postupně získávala převahu a od stavu 4:4 uhrála česká tenistka už jen jeden game.

Jiří Veselý v první sadě tahal za kratší konec a Cuevas se dostal do vedení 1:0 na sety. Rozhodujícím momentem se ukázala zkrácená hra druhého setu, ve které udržel Veselý nervy na uzdě. Potom se dostal do herní pohody a zvítězil nad nepříjemným soupeřem s dělovým forhendem 3:1.

Soupeřkou Karolíny Plíškové byla Portoričanka Mónica Puigová, vítězka olympijských her z roku 2016. Plíšková ale potvrdila svoji úžasnou formu na trávě a první set za devatenáct minut jasně vyhrála 6:0. Také druhá sada se dlouho vyvíjela jednoznačně, než třetí hráčku světa potkala menší krize. Na ztracený servis ale zareagovala parádně a po výhře 6:4 také postoupila do třetího kola.

„Po titulu s Eastbourne se cítím hodně sebevědomá. Předvedla jsem velmi dobrý výkon a jsem moc ráda, že jsem postoupila. Dařilo se mi míčky trefovat velmi čistě a doufám, že to bude pokračovat i v dalším kole,“ řekla v pozápasovém rozhovoru jedna z hlavních favoritek Wimbledonu.