Kateřina Siniaková si může do svého životopisu připsat další cennou výhru. Poprvé v kariéře vyzrála na hráčku elitní desítky. V Šen-čenu svedla úspěšnou dvouhodinovou bitvu se světovou čtyřkou Simonou Halepovou.

Na soupeřku z top10 narazila počtvrté (prohrála s Polkou Agnieszkou Radwaňskou a dvakrát s Němkou Angelique Kerberovou). Zlom přišel až na čínském turnaji, navíc na úvod sezony. Skvělá zpráva!

"Snažila jsem se soustředit na každý míč. Bylo to těžké, když jsem přišla o vedení, ale zvládla jsem to a jsem šťastná," řekla Siniaková na dvorci.

Čtěte také: Je zpět! Federerův comeback sledovalo 13 tisíc diváků. Jaké má cíle?

A svou vítěznou jízdu může ještě prodloužit, má šanci. Ve čtvrtfinále se 52. hráčka světa utká s kvalifikantkou Srbkou Ninou Stojanovičovou. "Loni jsem tu byla ve čtvrtfinále a doufám, že to letos ještě vylepším," řekla Siniaková.

V Číně uspěla i Kristýna Plíšková, která porazila 6:1, 6:2 Čchang Kchaj-čchen z Tchaj-wanu.

Český souboj pro Strýcovou

Turnaj v Aucklandu viděl už třetí ryze českou bitvu. Bitvu dvou kamarádek, fedcupových šampionek a deblových partnerek.

Kdo byl úspěšnější? Poté, co Lucie Šafářová v prvním kole vyřadila krajanku Denisu Allertovou a Barbora Strýcová Barboru Štefkovou, se bronzové medailistky z olympiády v Riu postavily proti sobě.

A čtvrtfinále si nakonec zahraje nasazená čtyřka Strýcová. Šafářovou vyřadila po bezmála tříhodinovém boji 7:5, 3:6, 7:6 a může se chystat na Američanku Lauren Davisovou.

Podnik v Aucklandu ale zažil i jedno překvapení. Hvězdná Serena Williamsová nečekaně podlehla krajance Medison Brengleové ve třech setech. A na turnaji skončila i její sestra Venus. Poté, co zvládla odložený zápas 1. kola, nenastoupila kvůli zranění ramene k duelu proti Japonce Naomi Ósakové.

Čtěte také: Pavlásek a Hradecká rozesmutněli Australany, o titul si ale nezahrají