Druhý finalista turnaje vzejde z utkání světové dvojky Rusa Daniila Medveděva se čtvrtým nasazeným Řekem Stefanosem Tsitsipasem.

Pětatřicetiletý Nadal přehrál Berrettiniho pod zataženou střechou arény Roda Lavera po téměř třech hodinách. Výborně bránil svůj servis, o který přišel jen jednou, a soupeři nabídl pouze dva brejkboly. V utkání udělal minimum chyb. Na tvrdém povrchu zaznamenal jubilejní 500. výhru.

Zdroj: Youtube

"První dva sety byly z mé strany nejlepší za dlouhou dobu. Ve třetím hrál výborně, ale pak jsem čekal na šanci a bojoval. Postup do finále pro mě moc znamená," řekl Nadal na kurtu a jeho slova dokládá fakt, že předtím při převlékání trička si utřel z očí slzy štěstí.

Nadal se může v případě úspěchu odpoutat od svých rivalů Švýcara Rogera Federera a Srba Novaka Djokoviče kteří v Melbourne letos nehráli. Aktuálně mají všichni tři 20 grandslamových titulů. "Je to jen o Australian Open. Měl jsem tady trošku smůlu a párkrát byl blízko," připomněl Nadal finálové porážky z let 2012, 2014, 2017 a 2019.

Smíšenou čtyřhru vyhráli Mladenovicová a Dodig

Titul ve smíšené čtyřhře na Australian Open získali Kristina Mladenovicová z Francie a Ivan Dodig z Chorvatska. Ve finále porazili 6:3 a 6:4 dvojici domácích tenistů Jaimee Fourlisová, Jason Kubler.

Dodig v Melbourne navázal na loňský titul z mužského deblu a celkově si v mixu nebo čtyřhře připsal šestý grandslamový triumf. "Už jsem hrál s řadou partnerů, ale myslím, že s Kristinou se skvěle doplňujeme," řekl sedmatřicetiletý Chorvat.

Tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou (zleva) jsou prvními ryze českými vítězkami čtyřhry na Turnaji mistryň.
Zopakují historii? České tenistky mohou po 32 letech napodobit legendy

Mladenovicová rozšířila sbírku úspěchů na turnajích velké čtyřky na osm - tři tituly získala v mixu, pět ve čtyřhře. "Mix jsem hodně dlouho nehrála a zakončit náš první společný turnaj titulem je paráda," přidala osmadvacetiletá Francouzka.

Šestnáctiletý Menšík si zahraje o juniorský titul

Český tenista Jakub Menšík postoupil na Australian Open do finále juniorské dvouhry. Čtvrtý nasazený hráč v semifinále porazil 6:1, 4:6 a 6:2 Švýcara Kiliana Feldbausche.

Denis Šapovalov.
Jste zkorumpovaní, řval Šapovalov na rozhodčí. Vadilo mu zdržování Nadala

Šestnáctiletý Menšík si o první grandslamový triumf zahraje s turnajovou jedničkou Američanem Brunem Kuzuharou. Titul může v Melbourne získat jako druhý Čech, dosud se to povedlo jen Jiřímu Veselému v roce 2011.