Česká hráčka proti talentované šestnáctileté hvězdičce brala první set, posléze ale schytala nepopulárního "kanára". Rozhodnout o postupující do třetího kola tak měla závěrečná sada.

Už od jejího úvodu ovšem nepanovala na kurtu zrovna přátelská atmosféra. Gauffová si stěžovala na to, že si Vondroušová při nadhozech chytila míč raketou. To se promítlo i do dalšího průběhu dění, obě hráčky na sebe během výměny stran gestikulovaly.

Nesportovní chování vrcholilo, hráčky se radovaly z nevynucených chyb soupeřky a vše vygradovalo ve třetí hře. Stav byl 1:1 a 15:30 při podání jednadvacetileté Češky, ta šla během výměny na síť stejně jako její protihráčka. Američanka hodlala takzvaně "zabít" míček, přitom ale málem "zabila" soupeřku - nepochopitelně zahrála prudkou smeč přímo do místa, kde stála Vondroušová. 

Desátá nasazená naštěstí stihla projektilu uhnout, pak se jen zmohla na nechápavé kroucení hlavou. Žádná omluva však nenásledovala. "To je moje nátura. S ohněm bojuju zase ohněm," vysvětlila pak rodačka z Atlanty. 

Zdroj: Youtube

Gauffová nakonec s touto taktikou uspěla, třetí set vyhrála 6:4. Moc fanoušků si ale stejně nezískala - důkazem třeba komentáře k zápasu. Na sociálních sítích fanoušci označují Američanku za nejvíce arogantní hráčku na okruhu WTA.

Teď už je v Emirátech ve čtvrtfinále - ve středu totiž vyřadila i další Česku Terezu Martincovou. Leč i vzhledem k jasnému průběhu to už byl klidnější zápas.