Kvůli mateřské pauze se v žebříčku WTA propadla až na chvost druhé stovky, ale pořadatelé Wimbledonu využili svého práva a slavnou Američanku nasadili jako turnajovou pětadvacítku. Bouře byla na světě je fér vůči jejím soupeřkám?

JE TO NADRŽOVÁNÍ?

Třeba taková Dominika Cibulková má jasno. „Myslím si, že to není fér. Takhle by to být nemělo,“ postěžovala si novinářům. Její postoj je pochopitelný. Slovenská tenistka je 32. hráčkou na žebříčku a měla tak být poslední nasazená. O tuhle pozici ji ale Williamsová připravila. „Dali ji přede mě a já tak přišla o výhodu, kterou jsem si zasloužila,“ láteří.

Podobné diskuse se vedly už před Roland Garros, pořadatelé pařížského grandslamu se ale nakonec rozhodli vracející se mámu Serenu nenasazovat.

Ve Wimbledonu to vidí jinak. Williamsová slavný turnaj vyhrála už sedmkrát a zaslouží si prý jisté výhody. „Vždyť se bavíme o Sereně,“ suše vzkázal John McEnroe. A soupeřky mají pech.

DVĚ KONTROLY TÝDNĚ

Přípravu na Wimbledon ale Williamsové ztrpčovala ještě jedna věc horlivost amerických antidopingových komisařů. Ti totiž opakovaně navštěvovali floridské sídlo tenisové legendy, a dokonce prosákly informace, že Williamsová se měla vyhýbat kontrole.

Nakonec vyšlo najevo, že hráčka byla v právu, protože dotěrní komisaři jí hledali i v termínech, kdy jim nemusela být podle regulí k dispozici. „Dvě kontroly týdně? Jsem šťastná, že takhle přispívám k čistotě sportu,“ poznamenala tenistka ironicky.

Čím asi vzbudí vášně přímo ve Wimbledonu?