Vondroušová v předchozích třech zápasech na Kremlin Cupu neztratila ani set, ale na Kontaveitovou nestačila. Do utkání sice vstoupila úspěšným brejkem, ale dvacátá hráčka světa poté získala pět gamů za sebou.

Česká tenistka Barbora Krejčíková.
Mám na zádech červený terč a každý ho bude chtít sestřelit, tuší Krejčíková

Ve druhém setu dvaadvacetiletá Češka, které patří v žebříčku 35. místo, nabrala ztrátu 2:5, pak však odvrátila dva mečboly a snížila na 4:5. Kontaveitová ale obrat nedovolila a postoupila do pátého letošního finále.

Vondroušová naopak v probíhající sezoně počtvrté z pěti pokusů skončila v semifinále. Zápas o finále zvládla jen na olympiádě v Tokiu, zatímco v Lucemburku a v Melbourne ho prohrála a naposledy začátkem října v Chicagu ji o utkání připravila nemoc.

Britská tenistka Francesca Jonesová.
Když je handicap životní výzvou. Britská tenistka bez prstů udivuje celý svět

Pětadvacetiletá Kontaveitová bude ve finále usilovat o třetí letošní titul a čtvrtý v kariéře. Její soupeřkou bude třetí nasazená Maria Sakkariová z Řecka, nebo domácí Jekatěrina Alexandrovová.

Dnes je v Moskvě také na programu finále ženské čtyřhry, ve kterém si o pátý letošní titul a třináctý celkově zahraje Kateřina Siniaková. Spolu s Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska nastoupí proti dvojici Raluca Olaruová z Rumunska a Nadija Kičenoková z Ukrajiny.