Poslední zápas Venus Williamsové se datuje do loňského roku, kde na turnaji v Chicagu padla hned v prvním kole. Rodačku z kalifornského Lynwoodu trápí v posledních letech zdravotní problémy, přesto návrat na kurty nevylučuje. „Nynější pauza od tenisu způsobila, že si ho teď vážím ještě o dost více. Tu hru stále miluji.“

- Americká tenistka Serena Williamsová
Legenda se vrací na kurty. Williamsová potvrdila účast na Wimbledonu

O comebacku  své mladší sestry Sereny věděla Venus dlouho dopředu. I přes vzájemnou podporu a časté vyjadřování lásky se ale sesterský návrat nekoná. „Nemůžu se dočkat, až ji znovu uvidím na kurtu,“ řekla Venus.

Nervy při zápasech sestry neovládá

Během své kariéry nasbírala Serena Williamsová 23 grandslamových titulů a zbývá jí zisk pouze jednoho na dorovnání rekordu legendární Margaret Courtové. I přes řadu úspěchů bývá její sestra Venus velmi nervózní.

„Sledovat Serenu jsou pro mě vždy obrovské nervy. Někdy bych nejraději její finálové zápasy prospala. Až tak moc bývám nervózní. Nakonec se ale vždy vzbudím a rychle kontroluji skóre. Nevím, proč jsem si na to nikdy nezvykla. Asi je to tím, že mé naděje a sny jsou pořád s ní,“ řekla Venus.

Ruský tenista Daniil Medveděv je jedním z hráčů, kteří si letošní Wimbledon nezahrají
Na Wimbledon nesmí, do Ameriky ho pustí. Budu hrát tam, kde můžu, říká Medveděv

Letošní Wimbledon bude ale bez jiných hvězd. Účast kvůli absenci bodů odmítla Eugenie Bouchardová, „Rozhodla jsem se nezúčastnit letošního Wimbledonu kvůli rozhodnutí WTA neudělovat zde hráčkám žádné body,“ napsala Kanaďanka na sociální sítě. Turnaje se nezúčastní ani Naomi Ósakaová. Ta se Wimbledonu nechtěla zúčastnit z podobného důvodu, podle posledních zpráv jde ale nakonec o zranění.