Se soupeřem, který je na žebříčku o více než dvě stě míst za vámi, jste se nepáral. Hotovo bylo za necelou hodinu…
Na začátku víkendu je vždycky nepříjemné plnit roli favorita. Když jsem získal první brejk, trošku se mi ulevilo. Myslím, že byl mojí hrou zaskočený, vždyť první set byl hotový za dvacet minut. To bylo důležité. Pak už šlo o to si ho nepřipustit k tělu a držet ho pod tlakem. A to se dařilo.

Za stavu 6:0, 5:0 jste si vypracoval mečbol. Nemrzí vás, že jste ho nevyužil a nedotáhl zápas ke dvěma „kanárům“?
Byla by to pověstná třešnička na dortu. Vlastně ani nevím, jestli se takový výsledek někdy někomu v Davis Cupu podařilo uhrát. V dospělém tenise je to opravdu výjimečná věc. Když to bylo ve druhém setu 5:0, přál jsem si to dotáhnout. Nevyšlo to. Hlavní bylo ale vítězství.

V týdnu jste mluvil o tom, že jste měl problém s kotníkem. Můžete říct, co se stalo a jak na tom aktuálně jste?
Stalo se mi to minulý týden během tréninku v Prostějově. Při podání to odnesl pravý kotník. Sám nevím, jak se to při něm může stát. Ale stalo se. Ještě den před zápasem jsem ho měl nateklý, přes noc naštěstí splasknul a já se rozhodl, že do toho jdu. Teď se cítím tak na devadesát procent.