Na kurtu působí Daniil Medveděv chladnějším dojmem, emoce z něj často nesrší. Opakem ale byla situace ze semifinálového utkání proti Stefanosovi Tsitsipasovi, kdy pětadvacetiletý Rus po konci druhého setu vybouchl.

Popis fotky: Jakub Menšík - Český tenista Jakub Menšík trpěl křečemi ve finálovém zápasu dvouhry juniorů na Australian Open, který se hrál 29. ledna 2022.    Melbourne - Tenista Jakub Menšík prohrál ve finále dvouhry juniorů na Australian Open s Brunem Ku
Vyčerpaný Menšík padl ve finále juniorky Australian Open, kurt opustil na vozíku

"Jsi hrozně hloupý, jeho otec na něj může mluvit po každém bodu? Dívej se aspoň na mě, když se mnou mluvíš," řval Medveděv na umpirového rozhodčího. Ruského tenistu po celé utkání dráždil fakt, že Tsitsipasovi z tribuny neustále radil jeho otec, což je zakázáno.

Zdroj: Youtube

Medveděv nakonec celé utkání vyhrál 7:6, 4:6, 6:4 a 6:1, za svůj výlev ale dostal pokutu dvanáct tisíc dolarů (cca 264 tisíc korun).

Ve finále, které se odehraje v neděli, se Medveděv utká s Rafaelem Nadalem. Španělská tenisová legenda by případným triumfem získala 21. grandslamový titul, čímž by se Nadal v historickém pořadí osamostatnil na prvním místě před Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem.