Darja Kasatkinová prožívá výbornou sezonu. Ruská tenistka se probojovala na French Open, kde prohrála se světovou jedničkou Swiatekovou, v žebříčku WTA si stihla polepšit už na dvanácté místo a dá se očekávat, že díky výborným výkonům brzo nakoukne i do světové desítky.

Rodačka z ruského Togliati v době vpádu Putinových vojsk na Ukrajinu prokazuje, že je nejenom výbornou sportovkyní.

Ruský tenista Daniil Medveděv je jedním z hráčů, kteří si letošní Wimbledon nezahrají.
Travnatá show bez Rusů i bodů. Sporné rozhodnutí, které však vytrestalo všechny

V prvním kole na turnaji v Berlíně totiž pomohla ukrajinské tenistce Anhelině Kalininové, kterou ve vzájemném duelu postihly křeče. Kasatkinová za potlesku fanoušků přispěchala s pytlíkem ledu, který Kalininové pomohl od křečí. „Neviděla jsem, co se stalo, bylo to už po výměně, a když jsem otočila hlavu, seděla na trávě. Tak jsem rychle popadla trochu ledu a donesla jí to,“ řekla Kasatkinová po utkání, ve kterém nakonec zvítězila 5:7, 6:3 a 6:1.

Pro Kremlskou propagandu je Kasatkinová navíc nekomfortní i z pohledu vyjádření okolo zákazu startu ruských hráčů na Wimbledonu.

„My hráčky jsme samozřejmě zklamané, že se nemůžeme zúčastnit jednoho z největších turnajů na světě. Ale ve světě se teď dějí mnohem důležitější a větší věci. Lidské životy jsou mnohem důležitější,“ řekla Kasatkinová německému listu Südwestrundfunk.