Karolína Plíšková včera ale byla v úplně jiné pozici. Předem věděla, že může klidně prohrát a semifinále bude mít tak jako tak zaručené. Ano, i takové situace nabízí prestižní Turnaj mistryň.

„Samozřejmě jsem chtěla vyhrát, ale bylo to takové napůl tréninkové, napůl zápasové,“ přiznala Plíšková po včerejším mači s Jelenou Ostapenkovou. Lotyška vyhrála velmi hladce 6:3 a 6:1, jenže ani jedné ze soupeřek vlastně o nic důležitého nešlo (pokud nebereme v potaz příjemný finanční bonus a nějaké ty bodíky do žebříčku).

Petra Kvitová se po zranění vrátila parádně, ovládla turnaj v Birminghamu.
Petra Kvitová: Měli bychom brát jako dar, že hraju

Česká ranařka už byla myšlenkami u semifinále, které si vybojovala předchozími suverénními výhrami nad Venus Williamsovou a Garbiñe Muguruzaovou. Ostapenková naopak věděla, že už nemůže postoupit. Není tak divu, že o drama a emoce byla na kurtu nouze. Možná to až příliš bilo do očí…

Navrátilová: Bylo to zklamání

„Ani jsem neměla nějaký plán v hlavě, jak chci hrát,“ citovaly Plíškovou České noviny. „Chtěla jsem vyhrát, ale nepodařilo se mi tam vůbec dostat herně, ani tou hlavou,“ dodala světová trojka, která má stále šanci na návrat do čela žebříčku.

Otázka ale je, zda má Plíšková dostatečně silnou vůli pravé šampionky. Podle některých kritiků právě její včerejší odevzdaný výkon ukázal, že Češka nemá potřebnou rvavost. A nemyslí si to jen tak někdo svou následovnici ostře zkritizovala třeba Martina Navrátilová.

„Dneska to bylo velké zklamání. Chtěla jsem od ní vidět víc úsilí. Kdybych ji trénovala, rozhodně bych ji nepochválila,“ řekla Navrátilová, která zápasy Turnaje mistryň komentuje pro stanici BT Sport. „Nemůžete jen tak vypnout po fyzické i emoční stránce. Schopnost vítězit je zvyk, stejně jako schopnost vyhrávat, i když se moc necítíte,“ dodala tenisová legenda.

Tomáš Berdych.
Měsíce s bolestí v zádech. Berdych chce být fit pro další sezonu

Sama Plíšková v pozápasových rozhovorech pochopitelně tvrdila, že jí na zápase záleželo, mezi řádky se ale naskytl i prostor pro pochyby. „Nebyla jsem to já. Ani z padesáti procent,“ uznala rodačka z Loun, která má dnes odpočinkový den a zítra ji čeká semifinále.

„Měla by volný den raději využít k pořádně tvrdému tréninku. Čeká jí teď úplně jiný zápas a možná zjistí, že vypustit utkání s Ostapenkovou nebyl zas tak dobrý nápad,“ varovala Plíškovou legendární Navrátilová, která Turnaj mistryň vyhrála osmkrát ve dvouhře a jedenáctkrát v deblu. Zřejmě tedy ví, o čem mluví.

Soupeřky pro semifinále neřeší

Jisté je, že semifinále bude pro Plíškovou mnohem větší výzvou. Sama upozornila na to, že v Červené skupině se sešly běhavější a defenzivněji založené tenistky. „U nás ve skupině to byly rychlé zápasy, teď budou výměny delší,“ uvědomuje si Plíšková.

O její semifinálové soupeřce se rozhodne až dnes. Postup už má jistý ve formě hrající Caroline Wozniacká, o další místo v play-off se (nepřímo) utkají Simona Halepová a Caroline Garciaová. „Kdo přijde, ten přijde. Jsem připravená na každou,“ je Plíšková v klidu.

Z „její“ Bílé skupiny si včera vybojovala postup americká veteránka Venus Williamsová, která v přímém souboji o druhé místo porazila letošní wimbledonskou vítězku Muguruzaovou.

Martina Sáblíková dostala v pondělí 5. června dar od města Žďár nad Sázavou, jako poděkování za reprezentaci. Martina současně předala ocenění žďárským basketbalistům.
Sáblíková už vyhlíží OH a chystá se na Hrad: Na vyznamenání se moc těším