Vondroušová, která většinu minulé sezony vynechala kvůli zranění zápěstí, se dostala do třetího kola Australian Open podruhé za sebou. Jejím maximem v Melbourne je osmifinále z roku 2021.

Zklamaný Rafael Nadal.
Nadal dohrával v bolestech. Nebude snadné se vrátit, připustil po vyřazení

V utkání s tuniskou favoritkou se blýskla skvělým pohybem na hřišti a houževnatou obranou, díky níž vybírala často těžké údery soupeřky. Zatímco Džábirová doplatila na 50 nevynucených chyb, česká tenistka jich měla 24.

Vondroušová zlepšila kondici

Rodačka ze Sokolova získala proti chybující soupeřce první set za 25 minut. Ve druhé sadě ale Džábirová dominovala, a přestože se Vondroušová vrátila ze stavů 1:4 a 3:5, v koncovce přišla potřetí o servis a Tunisanka si vynutila pokračování zápasu.

Petra Kvitová
Smutná kletba pokračuje. Kvitová nestačila na Kalininovou a v Melbourne končí

V rozhodujícím setu ale česká tenistka zůstala koncentrovaná a naopak Džábirová nedokázala na předchozí výkon navázat. Neudržela ani jeden ze čtyř servisů a Vondroušová mohla po hodině a 43 minutách zvednout radostí ruce nad hlavu.

„Vždycky je těžké vrátit se po tak dlouhé době. Každopádně jsem dobře potrénovala a zapracovala na kondici. Jsem ráda, že jsem zpět na takovéto úrovni a zvládnu hrát takové zápasy,“ řekla na kurtu Vondroušová. „Uns byla ve druhém setu lepší a neměla jsem tam šanci. Snažila jsem se ale soutředit a doufala, že přijdou další chyby. Jsem ráda, že to nakonec vyšlo,“ doplnila 86. hráčka žebříčku WTA, která v předchozích třech vzájemných zápasech Džábirové podlehla.