Česká tenista na zaplněném kurtu Simonne Mathieuové ztratila proti domácí držitelce divoké karty Chloé Paquetové jen čtyři gemy. Vondroušová i se zatejpovaným ramenem vyhrála zápas 3. kola za hodinu a půl 6:1, 6:3. Její další soupeřkou bude Srbka Olga Danilovičová, až 125. hráčka světového pořadí.

Bouzková si postupem do 3. kola vylepšila v Paříži maximum, překvapení na úkor trojnásobné vítězky turnaje Šwiatekové se jí ale nepovedlo. Bouzková prohrála se světovou jedničkou a obhájkyní titulu ve dvou setech 4:6, 2:6.

Druhý tenista světa Ital Jannik Sinner porazil na druhém grandslamu sezony Rusa Pavla Kotova třikrát 6:4 a postoupil do osmifinále. Vítěz letošního Australian Open prochází zatím antukovým turnajem v Paříži bez ztráty setu. V boji o čtvrtfinále se utká s domácím Francouzem Corentinem Moutetem, nebo Rakušanem Sebastianem Ofnerem.

Dvaadvacetiletý Sinner je v osmifinále Roland Garros počtvrté . Nejdál se v Paříži dostal před čtyřmi lety do čtvrtfinále. V duelu s o tři roky starším Kotovem zahrál 36 vítězných míčů, ani jednou nepřišel o servis a k triumfu mu stačily tři brejky. Dál také živí šanci na to, aby se stal po turnaji světovou jedničkou.

Dohrála naopak turnajová šestka Andrej Rubljov. Šestadvacetiletý Rus prohrál s Matteem Arnaldim 6:7, 2:6, 4:6 a podruhé za sebou nestačil ve 3. kole v Paříži na soupeře z Itálie. Vloni vypadl ve stejné fázi s Lorenzem Sonegem. Rubljov se ani při 26. startu na grandslamech nepodívá do semifinále.