„Pro mě je důležité mít dobrou přípravu. Tu jsem neměla, takže je těžké hrát podobné zápasy,“ řekla Vondroušová pro web Tenisovýsvět.cz. „Soupeřka prošla kvalifikací, byla už rozehraná. Nehrála jsem dobře, ale ani mi nedávala moc šancí,“ doplnila.

Wimbledonská vítězka Vondroušová vstoupila do sezony na přelomu roku na turnaji smíšených týmů United Cupu, kde nejprve prohrála s Číňankou Čeng Čchin-wen a poté porazila Srbku Olgu Danilovičovou. Kvůli zranění kyčle se poté odhlásila z turnaje v Adelaide.

Tenistka Markéta Vondroušová překvapivě končí už v prvním kole úvodního grandslamu sezony
Vondroušová vybouchla a v Melbourne končí. Derby pro Noskovou, uspěl i Menšík

„Bolela mě spodní část zad, přeneslo se to i do boku. Nemohla jsem pomalu ani chodit. Ale dnes jsem bolest necítila, stejně tak rameno, které jsem měla zatejpované. Bohužel mi ale kvůli tomu chyběl v zápase kvalitní trénink,“ řekla Vondroušová, kterou trápilo i nachlazení.

Jen pět vítězných míčů

Zatímco česká tenistka nasbírala za hodinu a 17 minut hry jen pět vítězných míčů, agresivně hrající Jastremská jich zahrála 26. Vondroušová také přišla pětkrát o servis. Přes úvodní fázi Australian Open neprošla čtyřiadvacetiletá rodačka ze Sokolova po čtyřech letech a nezopakovala loňskou část ve 3. kole.

„Nezačala jsem (utkání) nejlépe, hned jsem ztratila servis. Nicméně (Jastremská) předvedla skvělý výkon. Zaslouží si plné uznání,“ dodala Vondroušová.