Vondroušová dobře začala a soupeřce vzala podání na 2:1, ale poté duel na dvě a půl hodiny přerušil déšť. Po návratu sice přišla o servis 2:2, ale pak potvrzovala, že je nejlépe returnující hráčkou sezony, a získala šest her v řadě.

O náskok 2:0 ve druhé sadě i kvůli dvěma dvojchybám přišla. Rozhodující hra nastala za stavu 2:3 - Vondroušová se v ní vyhrabala ze stavu 0:40 a celkem odvrátila osm brejkbolů. Po čtvrthodinovém boji srovnala na 3:3 a povzbuzená získala i zbývající tři gamy. Ve druhém kole narazí na Belgičanku Elise Mertensovou.

"Byl to dobrý zápas, můj první letošní na trávě, a jsem ráda, že jsem vyhrála. Na trávě toho moc nahráno nemám a výhra mě těší," řekla na kurtu Vondroušová po teprve desátém zápasu dvouhry na trávě (dohromady s kvalifikacemi).

Loni na přírodním povrchu levou rukou hrající tenistka třikrát prohrála v 1. kole. Mezi juniorkami si ale v roce 2014 zahrála ve Wimbledonu semifinále.

Další Češky

Hrát dnes v úvodním kole bude ještě Barbora Strýcová se Slovinkou Polonou Hercogovou. Turnajová dvojka Karolína Plíšková nastoupí ve druhém kole proti Rusce Margaritě Gasparjanové, přemožitelce Kateřiny Siniakové z 1. kola.

Turnaj v Eastbourne (tráva) - ženy:
Dvouhra - 1. kolo: Vondroušová (13-ČR) - Čeng Saj-saj (Čína) 6:2, 6:3, Putincevová (Kaz.) - Collinsová (USA) 5:0 skreč.