Kvitová porazila obhájkyni trofeje a vítězku Roland Garros Lotyšku Jelenu Ostapenkovou 6:3, 6:2. Dvaatřicetiletá česká tenistka se radovala z titulu na okruhu WTA po dlouhých patnácti měsících a v sezoně, kdy se potácela od porážky k porážce.

Světová jednatřicítka si na trávě na jihu Anglie zopakovala finále z roku 2011. Tehdy před jedenácti lety padla s Francouzkou Marion Bartoliovou. Dnes ale dokázala uspět. Čtrnáctá nasazená Kvitová si zahrála 39. finále v kariéře a získala 29. titul.

Česká tenistka Petra Kvitová na turnaji v Eastbourne.
Vzlety a pády Kvitové. Tenisová lvice nic nevzdává, ještě se s ní musí počítat

"Jsem ráda, že se to podařilo a mám konečně z této sezony nějakou trofej. Naposledy jsem zde ve finále prohrála, ale tentokrát jsem šťastnější. Byl to těžký zápas. Těší mě, že mohu hrát zase na trávě," řekla Kvitová v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

Z českých reprezentantek uspěly před Kvitovou v Eastbourne také Helena Suková a dvakrát Jana Novotná s Karolínou Plíškovou. Jedenáctkrát na turnaji zvítězila pod americkou vlajkou Martina Navrátilová.

"Je skvělé zavzpomínat na Janu. Odehrála tu skvělé zápasy stejně jako ve Wimbledonu. Martina rovněž. Jsem ráda, že jsem tu mohla sehrát takovýhle skvělý turnaj. Je to nejlepší příprava na Wimbledon," uvedla Kvitová, jež se dosud dostala v této sezoně maximálně do čtvrtfinále.

Japonská tenistka Naomi Ósakaová.
Jen okázalá exhibice? Prazvláštní Wimbledon je za dveřmi, hvězdy (ne)dorazí

Kvitová získala na travnatém povrchu pátý titul v kariéře. Vedle triumfů ve Wimbledonu v letech 2011 a 2014 vyhrála také dvakrát v Birminghamu. V pondělním žebříčku poskočí na 26. místo.