Žena, jíž srovnávají s Marií Šarapovovou, vypadla už ve druhém kole Rogers Cupu, navíc s americkou hráčkou z kvalifikace Shelby Rogersovou 0:6, 6:2 a 0:6. Propadák.

Dvacetileté Bouchardové fandily na tribunách tisícovky fanoušků, ale lidé odcházeli zklamaní. "Cítila jsem na kurtu tlak a nebyla jsem rozehraná. Ale věděla jsem, že to nemůžu brát jako výmluvu. Byla to těžká situace," přiznala kanadská hvězda a osmá hráčka světového žebříčku.

Před měsícem (pro)hrála finále Wimbledonu s Petrou Kvitovou a zdá se, že sláva a očekávaní veřejnosti si vybírají svou daň. Teď totiž dostala ještě větší výprask.

Na tribunách byla i skupinka několika Australanů, tzv. "Genie Army". Jejich výlet (zaplatili si letenky, vstupenky dostali od kanadské federace) skončil hodně smutně.

Rogersová v červenci prošla do finále na malém turnaji WTA v rakouském Bad Gasteinu a zvučné soupeřky se nezalekla. Ani poté, co Bouchardová začala zápas ve druhém setu otáčet. "Byla to moje první zkušenost s takovou atmosférou, kdy celý stadion fandí jen jedné osobě," řekla jednadvacetiletá Američanka.

Bouchardová také ukončila sen Kanaďanů, že ve čtvrtfinále dojde na její souboj se světovou jedničkou Serenou Williamsovou. V osmifinále si s Rogersovou může zahrát Klára Koukalová, pokud dnes porazí bývalou první hráčku žebříčku Dánku Caroline Wozniackou.