Triumf na US Open byl pro Raducanuovou a celý svět naprostou senzací, však také dceři rumunského otce a čínské matky narozené gratulovala řada osobností v čele s královnou Alžbětou II. Rodačka z Toronta se poté vyhoupla ze 150. místa na 23. příčku světového žebříčku WTA a na své konto si připsala 2,5 milionu dolarů, což bylo téměř desetkrát více než dosavadní příjmy za celou kariéru.

Jako první turnaj po působivém vítězství v New Yorku si Raducanuová vybrala turnaj v Indian Wells, kam pořadatelé věhlasného kalifornského turnaje dali nadějné Britce divokou kartu.

Raducanuová ale narazila hned v prvním utkání – Bělorusce Sasnovičové po 86 minutách podlehla rychle 2:6 a 4:6. „Aljaksandra odehrála extrémně skvělý zápas. Můžete říct, že je mnohem zkušenější než já, což prokázala. Přišla na kurt a splnila svůj herní plán mnohem lépe než já. Výhru si zasloužila,“ uznala kvality soupeřky Raducanuová.

Zdroj: Youtube

Teprve osmnáctiletá Britka chce jít ve své kariéře postupnými krůčky, ani po vítězství na US Open na sebe neklade přehnané nároky. "Byl to teprve můj třetí letošní turnaj WTA. Jsem ještě hodně nezkušená, nechci věci uspěchat a tlačit na sebe," říká pokorně.

Z českých zástupkyň se do třetího kola prestižního turnaje probojovala Petra Kvitová, stříbrná olympijská medailistka Markéta Vondroušová ani Marie Bouzková své třísetové zápasy v pátek nezvládly. Do akce půjde i Barbora Krejčíková, která vyzve Kazašku Dyiasovou či Karolína Plíšková proti Polce Frechové.