„Prohra v singlu trochu mrzí, ale mám za sebou super týden,“ radovala se v rozhovoru pro Deník 23letá česká tenistka Lucie Hradecká.

Zatímco ve čtyřhře tenistka Lucie Hradecká obhájila s Renatou Voráčovou v Bad Gasteinu loňský titul, ve dvouhře hrála o vítězství na okruhu WTA vůbec poprvé.

„Všichni říkají, že jsem deblová specialistka, ale já se tam necítím,“ tvrdí o sobě. V žebříčku je ale ve čtyřhře 56. na světě a ve dvouhře se díky finálové účasti posune někam ke 150. místu světa.

„Víc ovšem hraji singl. Chtěla bych v něm být výš, ale zatím to nejde. A ve čtyřhře je lehčí uhrát body,“ vysvětluje.

Do finále dvouhry postoupila nečekaně z kvalifikace. Ještě jako 237. hráčka světa mohla být čtvrtou nejníže postavenou vítězkou turnaje WTA v historii. Nestalo se.

Duel o turnajový vavřín byl již jejím osmým v řadě. „Cítila jsem se unaveně, ale soupeřka hrála skvěle,“ komentovala prohru s čtvrtou nasazenou Francouzkou Pauline Parmentierovou dvakrát 4:6.

Přitom do utkání vstoupila lépe a vedla 4:1. Pak ale prohrála osm her po sobě. „Přestala jsem se hýbat a míče mi nechodily do kurtu,“ popsala.

Úspěch ji snad konečně přiblíží vysněné světové stovce. Nejlépe byla zatím předloni na 141. místě. „Věřím, že to bude krok nahoru, že se na to dá navazovat.“