Pospisila, jenž musel v sobotu nejprve zvládnout čtvrtfinálovou dohrávku, dělily v semifinále jen dva míče od porážky, nakonec ale porazil Richarda Gasqueta z Francie 6:7, 6:3, 7:5. Raonic si ve dvou setech poradil s domácím Američanem Donaldem Youngem.

Pospisil, čtyřiadvacetiletý hráč s českými kořeny, je na okruhu ATP ve finále poprvé. Sedmý tenista světového žebříčku Raonic, který pochází z Černé Hory, už vyhrál pět turnajů a před měsícem postoupil ve Wimbledonu do semifinále.

O ženský titul se ve Washingtonu utkají Japonka Kurumi Naraová a šestá nasazená Ruska Světlana Kuzněcovová.

Siniaková si zahraje o deblový titul

Tenistka Kateřina Siniaková bude na turnaji ve Stanfordu hrát finále čtyřhry. Osmnáctiletá česká naděje zvládla spolu s Paulou Kaniaovou z Polska semifinálový zápas proti nejvýše nasazenému americkému páru Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová, v rozhodujícím supertie-breaku zvítězily 12:10.

O titul se utkají se Španělkami Garbine Muguruzaovou a Carlou Suárezovou. Siniaková je ve čtyřhře juniorskou vítězkou tří grandslamů. Na elitním okruhu WTA bude usilovat o první titul.

Do finále dvouhry postoupily první nasazená Američanka Serena Williamsová a Němka Angelique Kerberová. Dvaatřicetiletá Williamsová, která už ve Stanfordu triumfovala dvakrát, hraje první turnaj po Wimbledonu, kde nečekaně vypadla ve 3. kole.

V semifinále získala osm gamů za sebou a německou soupeřku Andreu Petkovicovou zdolala 7:5, 6:0.

WASHINGTON:

Muži, dvouhra - semifinále:
Pospisil (13-Kan.) - Gasquet (6-Fr.) 6:7 (5:7), 6:3, 7:5.

Ženy, dvouhra - semifinále:
Kuzněcovová (6-Rus.) - Makarovová (2-Rus.) 6:3, 6:2.
Ženy, čtyřhra - finále:
Aojamaová, Dabrowská (2-Jap./Kan.) - Kuwataová, Naraová (Jap.) 6:1, 6:2.

STANFORD:

S. Williamsová (1-USA) - Petkovicová (8-Něm.) 7:5, 6:0, Kerberová (3-Něm.) - Lepchenková (USA) 4:6, 7:6 (7:4), 6:2.
Ženy, čtyřhra - semifinále:
Kaniaová, Siniaková (Pol./ČR) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (1-USA) 6:7 (3:7), 6:3, 12:10.