Americká tenistka Serena Williamsová rekordní šestý titul na turnaji v Miami nezíská. Ve čtvrtfinále nestačila v souboji bývalých světových jedniček na Caroline Wozniackou z Dánska, které podlehla dvakrát 4:6.
    
"Rozběhala jsem ji," řekl po utkání Wozniacká, kterou v semifinále čeká Maria Šarapovová. Ruska ve čtvrtfinále vyřadila Číňanku Li Na po setech 6:3, 6:0.
    
Williamsová sice v utkání s Wozniackou zahrála 34 vítězných míčů, současně ale udělala 36 nevynucených chyb, zatímco Dánka jen třináct. "Mám pocit, že proti mně každý odehraje životní zápas," prohlásila Američanka. "Hrála jsem tak na dvacet procent. Udělala jsem spoustu chyb, pro které nemám vysvětlení. Není na co se vymlouvat," dodala.
    
Se soutěží mužů se necelých 24 hodin poté, co ukončil šestnáctizápasovou vítěznou sérii Rogera Federera, rozloučil Andy Roddick. Americký tenista ve čtvrtém kole prohrál s Argentincem Juanem Mónakem 5:7 a 0:6.
    
"Dneska jsem na to neměl fyzicky. Za stavu 4:4 mi došly síly, nemám prostě natrénováno," připomněl Roddick pauzu zaviněnou sérií zranění. "Ale jinak mám z turnaje dobrý pocit. Neomezují mě zdravotní problémy, takže záleží jen na mně. Je to jen otázka tréninku," uvedl. 

MIAMI (USA)

Muži, dvouhra - 4. kolo:  A. Murray (4-Brit.) - Simon (13-Fr.) 6:3, 6:4, Ferrer (5-Šp.) - Del Potro (11-Arg.) 6:3, 6:3, Tsonga (6-Fr.) - Mayer (19-Něm.) 6:3, 6:2, Mónaco (21-Arg.) - Roddick (USA) 7:5, 6:0.

Ženy, dvouhra - čtvrtfinále: Wozniacká (4-Dán.) - S. Williamsová (10-USA) 6:4, 6:4.