Nasazená desítka Barbora Krejčíková vzdala zápas 2. kola s Ruskou Mirrou Andrejevovou za stavu 3:6, 0:4 kvůli zranění nohy. Ve stejné fázi skončila i Kateřina Siniaková, která podlehla Ukrajince Lesje Curenkové 4:6, 1:6. Sedmatřicetiletá Barbora Strýcová při svém loučení s kariérou prohrála s Polkou Magdou Linetteovou 4:6, 7:6, 3:6.

Dohrávka 1. kola nevyšla Karolíně Muchové, jež prohrála rovněž limitovaná zraněním s Němkou Jule Niemeierovou 4:6, 7:5, 1:6. Osmnáctiletá Linda Nosková nestačila při wimbledonském debutu na Maďarku Dalmu Gálfiovou a podlehla 7:6. 2:6 a 2:6.

Jiří Veselý
Tlučhuba Korda? Veselý na Wimbledonu srazil Čechoameričanovi hřebínek

Jednadvacetiletý Lehečka při loňské premiéře v All England Clubu vypadl v prvním kole, nyní si zahraje o své druhé grandslamové osmifinále. S Cerúndolem, který ovládl před Wimbledonem turnaj v Eastbourne, si poradil za hodinu a 27 minut. V zápase nepřišel ani jednou o servis.

Finalistka Roland Garros z roku 2019 Vondroušová znovu neztratila ve Wimbledonu set a proti světové dvanáctce Kuděrmětovové uspěla díky čtyřem brejkům. V prvním setu získala tři, ve druhém jí stačil při bezchybném servisu jeden. Čtyřiadvacetiletá rodačka ze Sokolova udělala 20 nevynucených chyb, Ruska jich měla 39. Vondroušová si zahraje o první osmifinále na grandslamu od předloňského Roland Garros.

„I když skóre vypadá dobře, byl to těžký zápas. Vždy to bylo o jeden brejk. Byl to ale jeden z nejlepších zápasů, které jsem kdy na trávě odehrála,“ řekla Vondroušová. „Věděla jsem, že skvěle podává, je agresivní a má dobrou hru na trávu. Nechtěla jsem si s ní vyměňovat míče odzadu a chtěla jsem jí to zhnusit, aby nevěděla, co přijde. Myslím, že se mi to dařilo dobře,“ doplnila.

Bouzková se snaží navázat na loňské čtvrtfinále

Bouzková se dostala do třetího kola Wimbledonu podruhé, loni byla ve čtvrtfinále. Někdejší světovou dvojku Kontaveitovou porazila poprvé, jediný dosavadní vzájemný zápas v roce 2020 prohrála. Pro sedmadvacetiletou Estonku byl dnešní duel posledním v kariéře, protože se kvůli potížím se zády rozhodla s tenisem skončit.

Sedmadvacetiletá Krejčíková sehrála na travnatých dvorcích druhý duel za 24 hodin. Proti šestnáctileté Andrejevové nedokázala získat v prvním setu brejk a před začátkem druhé sady si vzala pauzu na ošetření nohy. Poté, co prohrála další čtyři hry, duel vzdala. Nenaváže na loňský postup do 3. kola. Ruská tenistka je druhou nejmladší kvalifikantkou, která se dostala ve Wimbledonu do 3. kola v open éře po Belgičance Kim Clijstersové.

Česká tenistka Barbora Krejčíková
Krejčíková se po skreči ve Wimbledonu neubránila slzám. Čtyřhra je nejistá

„Opravdu nevím, co k tomu zápasu říct,“ uvedla Krejčíková. Potíže měla s kotníkem. „Neprožívala jsem to moc dobře. Víceméně od začátku zápasu jsem měla problémy. Jsou způsobené tím včerejším zápasem. Bohužel se to dostalo do fáze, kdy jsem nemohla pokračovat dál,“ podotkla.

Ve 2. kole vypadla také vítězka nedávného turnaje v Bad Homburgu Siniaková, která prohrála po šesti zápasech. Proti Curenkové doplatila na 31 nevynucených chyb.

Strýcová, která se letos vrátila k tenisu po mateřské pauze a absolvuje rozlučkové turné, odvrátila v tie-breaku druhé sady mečbol Linetteové a vynutila si třetí set. V něm už měla nad semifinalistkou Wimbledonu z roku 2019 navrch 24. hráčka světa a zápas po třech hodinách ukončila. Strýcovou čeká ještě čtyřhra a mix.

Šestadvacetiletá Muchová, která plnila roli nasazené šestnáctky, vypadla v 1. kole Wimbledonu podruhé za sebou. „Ještě neznám rozsah zranění, ale je něco špatně s kyčlí. Snad nejde o nic vážného. Sice to ovlivnilo zápas, ale i bez něj by bylo těžké zvítězit. Po pádu už jsem ale nebyla stoprocentní. Prostě zklamání,“ líčila finalistka Roland Garros.

Jiří Lehečka
Lehečkovi na Wimbledonu pomáhá i Berdych. Z Djokoviče už není tak vyjukaný

Také osmnáctiletá Nosková měla proti Gálfiové nastoupit už před dvěma dny. Předloňská vítězka juniorského Roland Garros měla zápas se 126. hráčkou světa dobře rozehraný. V prvním setu si držela servis a přestože za stavu 6:5 nevyužila tři setboly, v dramatické zkrácené hře vyhrála od stavu 5:6 tři míčky za sebou. Čtyřiadvacetiletá Maďarka se poté zlepšila. Noskové už nepovolila ani jeden brejkbol a utkání díky čtyřem brejkům otočila. Zahrála 24 vítězných míčů a využila po necelých dvou hodinách druhý mečbol.

„Nebyl to rozhodně výkon, který odpovídal mému žebříčku, nebo jak bych měla hrát. Docela zklamání. Jsem ale ráda, že jsem se k tomu prvnímu zápasu nějak dostala,“ řekla Nosková.