Ve středu odpoledne dohrála svůj úvodní zápas na travnatém grandslamu a ihned po něm urychleně cupitala přes celý areál do hráčského boxu druhého největšího kurtu v londýnském All England Clubu. Tam totiž zrovna bojovala o postup do druhého kola její drahá polovička.

A zatímco krásná Španělka Paula Badosová zvládla vyprovodit svou soupeřku z kurtu během devětašedesáti minut, pátý nasazený Řek Stefanos Tsitsipas se o vítězství přetahoval téměř čtyři hodiny. Nakonec však bitvu s Dominicem Thiemem, která se kvůli dešti protáhla na dva dny, zvládl dotáhnout do vítězného konce. 

To už mu přímo z tribuny mávala jeho nová láska. „Také vyhrála? To je pro mě novinka. Moc ti blahopřeju, Paulito,“ řekl čtyřiadvacetiletý rodák z Atén v pozápasovém rozhovoru na dvorci. Nadšená Badosa stojící vedle Tsitsipasova otce pak do kamery spojila ruce do tvaru srdíčka.

„Je to malinko odlišný druh nervů. Když to sleduji zvenku, tak jsem možná trochu nervóznější, protože to nedokážu ovládat,“ prozradila španělská tenistka. „Ale jsem ráda, že to zvládl, byl to šílený zápas. Jsme šťastní, že jsme oba prošli prvním kolem,“ dodala. 

Láska těchto dvou tenisových hvězdiček neunikla snad žádnému tenisovému fanouškovi. Nejprve tajná setkávání, poté zamilované fotky během pařížského grandslamu na společném instagramovém účtu a nakonec až oficiální oznámení celému světu. Tak vznikl na tenisovém okruhu nový zamilovaný páreček.

Páreček, který si měl už v sobotu zahrát první společný duel na grandslamu. Tsitsipas s Badosovou se totiž přihlásili do smíšené čtyřhry a na wimbledonské trávě si tak měli odkroutit velkou premiéru. Ta se však nakonec na nějaký čas odkládá, jelikož španělská tenistka musela předčasně odstoupit z pátečního boje o postup do třetího kola kvůli dalším zdravotním problémům. 

„No, necítím se zrovna ve své nejlepší formě. Akorát jsem skrečovala zápas, takže…,“ povzdechla si zklamaná Badosová na pozápasové tiskové konferenci. „Přeju si snad jen to, aby to bylo lepší,“ dodala znechuceně na podivný dotaz přítomného novináře, který dorazil na setkání s vědomím, že Španělka své utkání vyhrála.

Obavy z odložené premiéry? Kdepak. V tomto případě jednoznačně vítězí láska. Nicméně touha jednou společně dosáhnout na grandslamový titul je obrovská. Něco takového se navíc pětadvacetileté krásce zdálo už dávno předtím, než se dala s řeckým tenistou dohromady.

„V Austrálii jsem se zranila a nemohla hrát. I když jsem měla jet leg po návratu domů, tak jsem se rozhodla, že budu sledovat jeho finále,“ zavzpomínala na začátek letošního roku, kdy se Tsitsipas probojoval až do finále Australian Open.

A navzdory jeho porážce se Badosová okamžitě zasnila. „Bylo to překvapivé, protože o tenistech se mi nikdy nezdálo. Ale tu noc se mi o něm zdálo, že jsme oba vyhráli grandslam. Pak jsme spolu měli velmi romantickou chvíli, ale to nebudu dále vysvětlovat,“ smála se Španělka.

Slovo dalo slovo a o pár měsíců později už se oba zamilovaní prochází po tenisových areálech jako dvě hrdličky. A teď ještě získat ten vysněný grandslam. První šanci mají už teď v Londýně.