Až do letoška byla Barbora Krejčíková na Wimbledonu nejdál v osmifinále, letos je ale k nezastavení. Ve středu ve čtvrtfinále změřila síly s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou a chtěla navázat na výborný výkon z předchozího zápasu s Danielle Collinsovou.

A vyšlo to. V souboji dvou bývalých vítězek dvouhry na Roland Garros získala za půl hodiny první set, i když na kurtu číslo jedna byla k vidění řada nepřesností.

„Mám dojem, že ani jedna ze soupeřek dnes nehraje svůj nejlepší tenis. Je to čtvrtfinále Wimbledonu, nervy pracují,“ komentovala to pro BBC někdejší grandslamová šampionka Tracy Austinová.

Dál postoupila také Rybakinová

Ve druhé sadě třináctá nasazená Ostapenková přidala a vedla už 4:1, pak ale začalo nevídané drama. Nezdolná Češka dokázala vyrovnat a za stavu 5:4 dokonce podávala na vítězství. Lotyška dokázala hrozbu odvrátit a zápas nakonec vyvrcholil tie-breakem.

V něm Krejčíková dokázala, že i když úroveň její hry někdy bývá jako na houpačce, v klíčových okamžicích se dokáže kousnout a zabrat. Během zkrácené hry vzala Ostapenkové třikrát podání a nakonec po hodině a dvaačtyřiceti minutách proměnila druhý mečbol a slavila.

„Nemám slov. Před chvílí jsem si řekla, že nechám na kurtu všechno, co v sobě mám, abych vyhrála. A jsem za to moc šťastná. Prožívám teď neuvěřitelné chvíle,“ řekla Krejčíková v pozápasovém rozhovoru.

V semifinále se utká s Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu, předloňskou wimbledonskou šampionkou, která ve středu mezi posledními osmi jasně přehrála Ukrajinku Elinu Svitolinovou.

S postupem to měl velmi snadné Novak Djokovič. Čtvrtfinálový protivník srbského velikána Alex de Minaur odstoupil ještě před zápasem kvůli zranění. Djokovič tak svou třináctou účastí ve wimbledonském semifinále vyrovnal rekord Rogera Federera. A pokud celý turnaj vyhraje, dožene švýcarskou legendu i v počtu osmi titulů.