Třiadvacetiletá Bouzková, které patří ve světovém žebříčku 66. místo, nedokázala ve čtvrtfinálovém duelu navázat na povedený první set. V dalších dvou sadách ztratila šestkrát servis a uhrála jen dvě hry. I tak ale rodačka z Prahy zaznamenala nejlepší grandslamový výsledek v kariéře. Ve Wimbledonu se jí podařilo vyřadit po světové osmičce Danielle Collinsové z USA také její krajanky Ann Leeovou a Alison Riskeovou i Francouzku Caroline Garciaovou. S Džabúrovou prohrála v prvním vzájemném zápase.

S Džabúrovou prohrála v prvním vzájemném zápase, její přemožitelka se stala první grandslamovou semifinalistkou z arabských a severoafrických zemí. "Jsem velmi šťastná. O to víc, že jsem uspěla na tomhle dvorci. Doufám, že moje cesta turnajem bude ještě pokračovat," řekla Džabúrová v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

Německá tenistka Tatjana Mariaová je matkou dvou dětí.
Matka dvou dětí boří hranice. Stále mění plenky, na Wimbledonu má rodinný podnik

"Věděla jsem, že do toho Marie půjde, a musela jsem si každý míček pořádně odmakat. Je to velmi nebezpečná soupeřka a jsem ráda, že jsem ten druhý a třetí set zvládla," doplnila Tunisanka.

Nasazená trojka Džabúrová, jež triumfovala před Wimbledonem na turnaji v Berlíně, vyhrála desátý zápas za sebou. Do grandslamového semifinále se dostala poprvé v kariéře. O své první grandslamové finále se utká s Němkou Tatjanou Mariaovou, jež předtím zdolala krajanku Jule Niemeierovou 4:6, 6:2, 7:5.

Bouzková měla před zraky wimbledonského vítěze z roku 1973 Jana Kodeše výborný úvod a za stavu 2:2 prolomila poprvé servis soupeřky. Tunisanka mohla v dalším průběhu vývoj vyrovnat, ani jeden ze dvou brejkbolů ale nevyužila a Bouzková zakončila zisk první sady dalším úspěšným brejkem. Džabúrová prohrála set poprvé na turnaji.

Marie Bouzková se v letošním Wimbledonu dostala jako jediná Češka do čtvrtfinále.
Jak Bc. Maruška dobývá Londýn. Skromná dívenka, kterou milují i všechny soupeřky

Papírová favoritka se ale nevzdala a hned v úvodu druhého setu se jí podařilo Češku "brejknout". Od stavu 2:1 eliminovala nevynucené chyby, prolomila servis Bouzkové ještě dvakrát a po zisku čtyř her za sebou si vynutila rozhodující sadu.

Před jejím začátkem Bouzková odešla na chvíli z kurtu, ani přestávka jí ale nepomohla. Džabúrová pokračovala v sebevědomém výkonu a po dalších dvou brejcích utekla do vedení 4:0. Češka pak sérii osmi prohraných gamů zastavila, za stavu 1:4 ale opět nedokázala udržet vlastní servis a Tunisanka potom hodinu a 49 minut trvající duel zakončila čistou hrou.