Švýcarka Martina Hingisová po sedmnácti letech získala svůj třetí wimbledonský titul ve čtyřhře. S Indkou Saniou Mirzaovou zdolala ruský pár Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová 5:7, 7:6 a 7:5 a celkově posedmnácté vyhrála grandslamový turnaj.

Hingisová ovládla travnatý grandslam v roce 1996 s Helenou Sukovou a o dva roky později s Janou Novotnou. V sobotním finále spolu s Mirzaovou díky úspěšnému tie-breaku dotáhly zápas do třetí sady, v níž se jim podařilo stáhnout náskok soupeřek z 2:5 na 5:5.

Následně byl duel kvůli šeru přerušen a pokračovalo se přibližně po dvaceti minutách pod zataženou střechou. V dohrávce již Hingisová s Mirzaovou dominovaly a po zisku servisu soupeřek zakončily utkání čistou hrou.

Titul může letos Hingisová získat ještě v mixu, v němž je ve finále s Indem Leandrem Paesem.

Mužskou čtyřhru ovládli Rojer a Tecau

Jean Julien Rojer a Horia Tecau ovládli na Wimbledonu čtyřhru.Čtvrtá nasazená dvojice Rojer, Tecau zdolala 7:6 a dvakrát 6:4 britského tenistu Jamieho Murrayho a Australana Johna Peerse. S turnajovými třináctkami sehráli vyrovnaný duel, který rozhodovaly maličkosti. V první sadě všichni hráči drželi svůj servis a rozhodl až těsný tie-break 7:5, v dalších dvou setech pak vždy vítězům stačilo jediné zaváhání soupeřů při podání.

Murray nespravil chuť domácím fanouškům po pátečním vyřazení mladšího bratra Andyho v semifinále dvouhry se Švýcarem Rogerem Federerem. Satisfakce se naopak dočkal Tecau, který se na čtvrtý pokus konečně ve wimbledonském finále mohl radovat. V předchozích třech případech v letech 2010, 2011 a 2012 se Švédem Robertem Lindstedtem neuspěli.

České juniorky třetí grandslam v řadě nevyhrají

Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová po triumfech v Melbourne a Paříži letos třetí titul z grandslamu nezískají. Česká dvojice, která byla ve Wimbledonu opět nejvýše nasazená, vypadla v semifinále.

Na úkor šampionek Australian Open i Roland Garros prošly do nedělního boje o titul turnajové trojky Maďarky Dalma Galfiová, Fanni Stollarová po výhře 7:6 a 6:4. Vítězná série českých juniorek se dnes zastavila na čísle 36.

Vondroušová byla mezi juniorkami ve Wimbledonu nasazena jako jednička i ve dvouhře, ale prohrála už v 1. kole s domácí Annou Broganovou.

ČTĚTE TAKÉ: Královna Serena je zpět. Pošesté si podmanila Wimbledon a stíhá Grafovou

WIMBLEDON

Muži, čtyřhra - finále: Rojer, Tecau (4-Niz./Rum.) - J. Murray, Peers (13-Brit./Austr.) 7:6 (7:5), 6:4, 6:4.

Ženy, čtyřhra - finále: Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Indie) - Makarovová, Vesninová (2-Rus.) 5:7, 7:6 (7:4), 7:5.

Juniorky, dvouhra - finále: Žuková (Rus.) - Blinkovová (12-Rus.) 7:5, 6:4.

Juniorky, čtyřhra - semifinále: Galfiová, Stollarová (3-Maď.) - Kolodziejová, Vondroušová (1-ČR) 7:6 (7:2), 6:4