Teď je však čtyřiadvacetiletá rodačka z Odense připravena svůj sen proměnit ve skutečnost víc než kdy jindy. „Chci vyhrát grandslam," řekla sebejistě pro Self magazine. A po nepříliš vydařených sezonách se může dočkat už v lednu. Díky výkonům za posledních šest měsíců je považována za jednu z největších favoritek Australian Open.

Výhra ji dělila od grandslamového titulu už dvakrát. Vítěznou tečku ji však pokaždé překazila tenisová megastar. Vždy na US Open. V roce 2009 nestačila na Belgičanku Kim Clijstersovou, letos v New Yorku ji o vytouženou trofej připravila současná světová jednička Serena Williamsová.

Teď by vítězka 22 titulů na kruhu WTA ráda zapomněla na trable a v Melbourne odstartovala novou éru. „Upřímně, rok 2014 byl jako na houpačce," zdůraznila, že prožila chvíle velkého štěstí i smutku.

„Uspěla jsem na turnajích, vydělala slušné peníze, byla v první řadě na týdnu módy v New Yorku," těšilo Wozniackou, která si letos splnila i jeden ze svých dalších životních cílů - úspěšně absolvovala Newyorský maraton. „Nic tak těžkého jsem ještě nezkusila," smála se v cíli, kde jí pogratulovala i současná tenisová jednička Serena Williamsová.

Výhružky Sereny pomohly

Ano, právě její velká kamarádka, jedna z nejlepších hráček v historii a osmnáctinásobná grandslamová šampionka ve dvouhře jí pomohla v těžkých časech.

O kterých je řeč? Wozniacká připomněla hlavně rozchod s golfistou Rory McIlroyem, se kterým plánovala svatbu. „Byl to šok. Ale všechno se děje z nějakého důvodu," řekla už s odstupem času.

A v pravou chvíli zasáhla Serena Williamsová. Ačkoliv na dvorci působí nepřístupně až povýšeně, spolu s Wozniackou je pojí silné přátelství. Když slavná Američanka slyšela o rozchodu, okamžitě jí začala telefonovat. Když Wozniacká nezvedala telefon, napsala jí, že přijede. „A pokud prý nebudu chtít otevřít dveře, bude do nich kopat tak dlouho, dokud neotevřu," smála se Wozniacká, která za ní poté odletěla do Miami.

V říjnu v semifinále Turnaji mistryň pak obě sehrály jeden z nejlepších zápasů letošního roku. Z postupu a následného titulu se sice radovala Williamsová, Wozniacká ovšem předvedla, že je opět ve skvělé formě.

Zda vstoupí mezi tenisové velikány, je zatím ve hvězdách. Nutno podotknout, že díky příjemnému vystupování, bojovnosti a pracovitosti by si to zasloužila. „Je to jedna z mých předností. Bez ohledu na skóre jsem vždycky bojovala až do samého konce. Nikdy se nevzdávám."

Uspěje už v lednu?