Serena nedala v pátečním semifinále šanci Rusce Jekatěrině Makarovové, kterou deklasovala 6:1 a 6:3. Naopak Dánka neodehrála ani dva sety, za stavu 6:7, 3:4 jí totiž zápas skrečovala Pcheng Šuaj. Vítězné tažení čínské hráčky ukončily křeče z vyčerpání, kvůli kterým musela být z centrkurtu Arthura Ashe odvezena na vozíku na ošetření.

"Je mi Pcheng moc líto, protože hrála skvěle. Takhle nechce nikdo vyhrát. Snad bude brzy v pořádku," řekla Wozniacká na kurtu.

Zápas Wozniacké s Pcheng Šuaj se hrál pod spalujícími paprsky slunce a v obě hráčky sváděly dramatickou bitvu o každý fiftýn. První set získala nasazená desítka Wozniacká po hodině a šesti minutách v tie-breaku, který vyhrála jasně 7:1.

Pcheng Šuaj plakala bolestí

Ve druhém setu za stavu 4:3 pro Wozniackou a 30:40 při podání Dánky ovšem Číňanka zůstala stát u zadní bariéry kurtu a nemohla se hnout. Plakala bolestí a s dopomocí odešla do šatny na ošetření. Po deseti minutách se sice za potlesku diváků na kurt vrátila, ale dokázala odehrát jen pět míčů a znovu zkolabovala. Následně zápas vzdala.

Wozniacká obešla síť a došla za čínskou tenistkou. Místo radosti z postupu do finále pak jen smutně přihlížela, jak trpící soupeřku odvážejí do útrob stadionu.

Dánská kráska se utká o grandslamový titul podruhé v kariéře. Před pěti lety právě na newyorském turnaji prohrála ve finále s Belgičankou Kim Clijstersovou.

Serena může napodobit Evertovou

Williamsová na US Open vyhrála dvacátý zápas za sebou. Makarovová sice dokázala v úvodu utkání vyrovnat na 1:1, ale pak téměř tři čtvrtě hodiny nevyhrála ani game a skóre mezitím vyletělo na 6:1 a 4:0. Ruska pak dokonce sebrala Williamsové servis, ale ta jí oplatila stejnou mincí a zápas ukončila.

Pokud se dvaatřicetileté Williamsové podaří vyhrát US Open potřetí za sebou, dokáže to jako první žena od dob Chris Evertové. Ta v New Yorku završila vítězný hattrick v roce 1977 a o rok později přidala ještě čtvrtý triumf.

ČTĚTE TAKÉ: Mix na US Open vyvrcholil dramatickou bitvou. Titul slaví Soares, Mirzaová

US OPEN 

Ženy, dvouhra - semifinále: S. Williamsová (1-USA) - Makarovová (17-Rus.) 6:1, 6:3, Wozniacká (10-Dán.) - Pcheng Šuaj (Čína) 7:6 (7:1), 4:3 skreč.