"Dosáhla jsem na kurtech všeho, o čem jsem kdy mohla snít," uvedla Wozniacká na instagramu. "Vždycky jsem si říkala, že až přijde čas, kdy mě budou zajímat víc jiné věci než tenis, tak skončím. V posledních měsících jsem si uvědomila, že v životě je mnohem víc věcí mimo kurt, po kterých toužím. Jednou z nich bylo oženit se s Davidem a založit s ním rodinu," zmínila červnový sňatek s bývalým americkým basketbalistou Davidem Leem.

Ve svém živlu. Při debatě s dětmi se tenistka Barbora Strýcová dobře bavila
Barbora Strýcová: Obdivovala jsem Grafovou. Nadal je skvělý kluk

Na okruhu WTA vyhrála Wozniacká 30 turnajů ve dvouhře, včetně předloňského Turnaje mistryň. Světovou jedničkou byla celkem 71 týdnů. Dlouho slýchala výtky kvůli chybějícímu grandslamovému titulu, kterého se dočkala loni po finálovém vítězství nad Rumunkou Simonou Halepovou.

V poslední době ji trápily zdravotní potíže, loni oznámila, že ji sužuje revma. Letos zakončila sezonu bez turnajového titulu, což se jí stalo poprvé od roku 2007, kdy byla v začátcích kariéry. "Mé rozhodnutí skončit nemá nic společného s mým zdravím," uvedla Wozniacká. Má v plánu šířit osvětu o revmatoidní artritidě, chronickém onemocnění, které se projevuje otoky, bolestí kloubů a únavou.

Daniel Vallverdu - Tenisový trenér z Venezuely na snímku z 19. prosince 2014
Plíšková má nového kouče. Venezuelan Vallverdu v minulosti trénoval i Berdycha