"Nic tak těžkého jsem ještě nezkusila," řekla čtyřiadvacetiletá Wozniacká v cíli. Dosaženým časem se kvalifikovala na Bostonský maraton, prohlásila však, že v nejbližších letech ji na maratonské trati nejspíš nikdo neuvidí. "Po třicátém kilometru jsem si říkala, něco takového už nikdy nepoběžím," prozradila.

V cíli v Central Parku ji čekala její americká soupeřka a kamarádka Serena Williamsová, která s ní den před závodem zašla na hokejový zápas New York Rangers - Winnipeg. "Myslím, že říkala něco jako - jsem na tebe hrdá, neuvěřitelné, skvělé… Ale upřímně, byla jsem tak vyčerpaná a zároveň tak šťastná, že vlastně ani nevím, co mi říkala," prohlásila Wozniacká.

Pro účast ve slavném závodu se rozhodla už v červnu a uzpůsobila mu i přípravu. Nejdelší vzdálenost, kterou v tréninku souvisle uběhla, byla přes 20 kilometrů a krátce před startem přiznala, že ji maraton děsil i ve spaní.

Newyorský maraton běžela Wozniacká jako jedna ze zhruba 1700 členů Teamu for Kids, kteří měli svou účastí získat na dobročinné účely přes čtyři miliony dolarů.