„Tady už opravdu nebylo z čeho vybírat,“ přiznala Vondroušová Radiožurnálu ke složení základní skupiny, z níž postoupí do semifinále dvě nejlepší tenistky. „Tady už je těžké všechno, takže jsem neměla žádné přání. Čekala jsem jen, jak se to rozlosuje. Všechny zápasy jsou extrémně těžké,“ dodala čtyřiadvacetiletá rodačka ze Sokolova.

Markéta Vondroušová vyhrála Wimbledon
Vondroušová už zná soupeřky. Na Turnaji mistryň potká i bývalou jedničku

Světová šestka Vondroušová zahájí prestižní turnaj až ve druhém hracím dnu. Na úvod vyzve Polku Šwiatekovou, s níž má dosud pasivní bilanci 0:2 na zápasy. Letos s ní prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Cincinnati 6:7, 1:6. „Hned na úvod je to jeden z nejtěžších zápasů, co mohl být. Zase se ale snad hezky rozehraju,“ pousmála se aktuální česká jednička na žebříčku WTA.

Trochu bojové podmínky, přiznala Vondroušová

Wimbledonská šampionka odehrála od zářijového US Open vinou zranění pouze jeden zápas. Na začátku října se ukázala na turnaji v Pekingu, kde ovšem prohrála hned v 1. kole s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou. „Měla jsem trochu problémy s loktem. Řešila jsem to. Teď už je to docela dobré, tak si to užívám. Nevím, jestli jsem plná sil, ale snažím se,“ podotkla pozitivně naladěná Vondroušová.

Mexický Cancún se jí jako dějiště Turnaje mistryň líbí. Také jí se ale dotkly hektické přípravy. Organizátoři dokončovali výstavbu kurtu a zázemí na poslední chvíli a až do soboty nebylo vůbec jasné, zda se stadion podaří do startu turnaje připravit. „Asi jsem si říkala, že to nějak stihnout musí. To by bylo hodně blbé. Budeme na tom centru hrát málo. Já hraju až v pondělí, takže si na tom trochu zahraju, ale času je vážně málo,“ uvedla Češka.

Také turnajová sedmička se v minulých dnech nouzově připravovala na kurtech, které patří k tamějšímu hotelu. „Říkali nám, že by to mělo být připravené od čtvrtka, pak to posunuli na pátek, pak na sobotu. Kurt ještě není úplně suchý, trochu to lepí. Je to tak, jak to je,“ povzdechla si Vondroušová.

Dalším specifikem v přímořském letovisku je prý i silný vítr. „Na hotelu na kurtech je to fakt uragán. Tam se trénuje opravdu těžko. Jsou to trochu bojové podmínky,“ přiznala stříbrná medailistka z olympiády v Tokiu.

Česká tenistka přesto organizátory ocenila. „Dělají, co můžou. Před dvěma dny to bylo ještě šílený a nebylo to vůbec ready. Alespoň to postoupilo a dnes jsme si zahrály. Hotel je skvělý a vše okolo také. Akorát ten centr nebyl ready, tak to bylo těžké. Ale ti lidé se snaží,“ zakončila Vondroušová.