Vondroušová prohrála s Polkou Šwiatekovou i potřetí na okruhu WTA. V Cancúnu doplatila především na ztracený první set, v němž nedotáhla slibné vedení 5:2. Ve čtyřčlenné skupině Chetumal se česká hráčka utká ještě s Američankou Cori Gauffovou a Tunisankou Uns Džábirovou.

Do semifinále postoupí pouze dvě nejlepší tenistky.

Markéta Vondroušová vyhrála Wimbledon. Ilustrační snímek
Trapas na Turnaji mistryň. Hráčky musí trénovat na hotelu, stadion není hotový

Celková dotace turnaje činí devět milionů dolarů (přes 211 milionů korun), neporažená vítězka si může na konto připsat až přes tři miliony. Turnaj se hraje na tvrdém povrchu, finále se uskuteční 5. listopadu.

Vondroušová měla proti bývalé světové jedničce výborný úvod. Hned v první hře získala brejk a ujala se rychlého vedení 2:0. Šwiateková sice ve čtvrtém gamu srovnala, vzápětí ale ztratila další dvě hry na servisu a Vondroušová získala nadějný náskok 5:2.

Polka měla tou dobou na kontě už 15 nevynucených chyb.

„Upřímně, ani v prvním setu jsem neměla pocit, že hraju nějak špatně. Jen jsem dělala chyby a cítila, že je prostor pro zlepšení. Takže jsem přestala zbytečně riskovat a začala hrát přesněji a více zodpovědněji,“ prozradila Šwiateková po zápase novinářům.

Polka zpřesnila hru a poté nadělila kanára

A o dva roky mladší Polka skutečně zabrala. Dokonale zpřesnila svou hru a díky čtyřem gamům po sobě vývoj utkání otočila. Vondroušová si ještě vynutila závěrečný tie-break, v něm ale přišla o vedení 2:0 a prohrála jej 3:7. Zkrácenou hru pak zakončila dvojchybou.

Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová po vítězství ve Wimbledonu před šesti lety
Návrat k tenisu? Kdepak. Bývalá světová jednička se živí jako instruktorka zumby

Druhý set se už nesl jasně v režii světové dvojky Šwiatekové. Varšavská rodačka a vítězka letošního Roland Garros nepovolila rozhozené Vondroušové ani jeden game a nadělila jí pomyslného kanára. Šwiateková nad českou tenistkou vyhrála také na vítězné míče poměrem 19:6.

Další utkání čeká českou tenistku již ve středu od 23 hodin proti americké kometě Coco Gauffové, která zahájila Turnaj mistryň suverénním vítězstvím 6:0, 6:1 nad Tunisankou Uns Džábirovou.