Není divu. Kvitová (28 let) už letos vyhrála čtyři turnaje, posunula se  na osmé místo v žebříčku a kdekdo o ní mluví jako o žhavé favoritce blížícího se French Open. Prožívá výjimečně podařené období, letos opanovala už čtyři turnaje. 

Napadlo vás, že týden po titulu v Praze vyhrajete i mnohem větší turnaj v Madridu?
Věděla jsem, že v Madridu hraju dobře a že mi to tam vyhovuje, ale že letos vyhraju, to by mě vážně nenapadlo. Výhra v Praze mi asi dodala sebedůvěru, že i na antuce můžu dosáhnout na výborné výsledky. Ukázalo se, že to jde. Hrála jsem dobrý tenis.

V Madridu jste zvítězila potřetí v kariéře. Co se vám  tam tak líbí?
Abych pravdu řekla, samotný Madrid se mi moc nelíbí. Myslím, že jsem nikdy nebyla ve městě. Ani nevím, jak v něm vypadá. (smích) Bývám jen na hotelu a na tenisu. Ale sedí mi vyšší nadmořská výška a rychlejší antuka. Člověk se cítí dobře všude, kde se mu někdy dařilo a má na  turnaje dobré vzpomínky.

Vaše zatím nejúspěšnější sezona byla v roce 2011 s prvním wimbledonským triumfem, teď máte našlápnuto ji překonat. Cítíte, že jste lepší hráčka?
To je neporovnatelné. Od té doby jsem zažila spoustu věcí na kurtu i mimo něj. Každý z nás se mění, i já se měním jako tenistka a člověk. Já jsem tehdy říkala,   že nechci, aby sezona 2011 byla nejlepší v mé kariéře, ale jestli bude úspěšnější ta letošní? To nedokážu říct. Každopádně teď hraju dobře. (úsměv)

Odkud pohoda pramení?
Pohybuju se na antuce mnohem lépe než dřív, vracím víc míčků. Soupeřky jsou z toho leckdy překvapené. (smích) Lépe se cítím už od začátku sezony. Jak jsem ovšem říkala, je těžké vše porovnávat. I tenis se vyvíjí a v roce 2011 se hrálo jinak než dnes. Pracujeme na jiných věcech.

Jaké další cíle v sezoně máte? Grandslamy? Stát se světovou jedničkou?
Tuhle otázku jsem čekala. (smích) Já se nechci nechat svazovat nějakými výsledky nebo číslem před mým jménem. Čekají mě další zápasy a uvidíme, jak dopadnou. Cílů, kterých chci dosáhnout, je ještě spousta, ale nejsem člověk, který by se tím chtěl prezentovat. 

Jste připravená na to, že se o vás teď bude mluvit jako o jedné z favoritek Roland Garros?
Taky už jsem to slyšela, ale já to tak neberu. Pro mě bude Roland Garros takové uzavření kruhu z loňska (Kvitová loni v Paříži poprvé hrála po těžkém zranění ruky, pozn. red.). Moc od sebe nečekám, i když v minulosti jsem tam byla až v semifinále. Dnes je ženský tenis strašně otevřený, každá může porazit každou a je tam pár holek, které můžou jít až na vrchol. Já půjdu od zápasu k zápasu a nebudu řešit očekávání.

Berete tenis po svém návratu jinak?
Určitě svou kariéru vnímám jinak než předtím. Řekla bych, že jdu v takových vlnách. Někdy věci beru hodně vážně, jindy zase tak, jak přicházejí.