Serena se naposledy objevila na US Open, kde senzačně nezvládla semifinále. Pak si dala pauzu a zahráli si jen exhibice v rámci asijské ligy IPTL.

Už to vypadalo, že se objeví v Perthu, ale nestalo se. Na Hopmanově poháru hned první zápas vzdala kvůli zánětu v koleni.

"Teď se cítím opravdu dobře. Jsem sice trochu unavená, protože jsem tvrdě trénovala, ale jsem připravená na 120 či 130 procent," uvedla Serena.

Jednadvacetinásobná grandslamová vítězka věří, že v Melbourne přidá do sbírky další trofej. "Sice nemám zápasovou praxi, jak bych chtěla, ale po tolika letech na okruhu jsem schopná se dostatečně připravit. Už tu mám něco odehráno. Nemusím nikomu nic dokazovat. Mohu jen získat. Tak se na to dívám," dodala mladší ze sester Williamsových.

Ač je jí 34 let, na Australian Open startuje pošestnácté. Šestkrát v Melbourne získala titul.

Její první soupeřka má jméno Camila Giorgiová. Italka ji prověří, vždyť je těsně za pozicemi pro nasazené hráčky a třeba v Hobartu hrála čtvrtfinále.

Co na to řekla Serena? Nic, byla rozčarovaná. "Los nesleduji, nezajímá mě. Byla bych radši, kdybyste o tom nemluvili. Vážně. Díky," konstatovala.