Česká tenistka, dvanáctá hráčka světa, přijela hned dopoledne do areálu Sparty ve Stromovce, aby získala zpět jistotu s raketou.

Výsledek? Samá pozitiva. "Bylo fajn si zahrát venku," prohlásila Kvitová. 

Aby ne: období nudy a domácího cvičení je pryč. Verdikt vlády o možnosti tréninku na venkovních sportovištích (s rouškou a bez "blízké" přítomnosti dalších osob) potěšilo mnohé, i Kvitovou. "Už jsem se těšila. V tom všem, co nás teď pronásleduje, je fajn, když vám něco zvedne náladu," dodala dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

V úterý se radovala ze slunečného počasí, ale budoucnost je spíše v mlze.

"S antukovou sezonou nepočítám. Slyšeli jsme, že Roland Garros by mělo být později, ale uvidíme, jak to dopadne. Jestli se vůbec letos ještě bude hrát," poznamenala Kvitová.

I proto má problém s motivací. "Je to teď zvláštní," ulevila si a dodala, že přesto musí být fit: "Udržuji svoje tělo, aby nevypadlo z rytmu. Cvičím, běhám. Tělo to nezapomene."

Během volných chvil teď také čte knížky a uklízí. Třicetiletá rodačka z Bílovce je alespoň doma - v "normálním" tenisovém režimu vidí svou postel a kuchyň možná jednou za měsíc… "Vždy se i v negativních věcech snažím najít něco pozitivního. Takže teď je to fakt, že si vychutnávám svůj domov."