Wozniacká, již letos trápila zranění kotníku, kolena a zápěstí, vstupovala do Wimbledonu jako 45. hráčka světa a poprvé od Australian Open 2008 nebyla na grandslamu nasazená. Po porážce v prvním kole se může propadnout až na 59. pozici.

"Samozřejmě mě štve, že už pro mě turnaj skončil. Je to celkově obtížný rok. Přišla zranění, těžká rozlosování…" uvedla Wozniacká, která vládla světovému řebříčku v letech 2010 a 2011. "Musím prostě pořád bojovat. Teď už nebudu moci očekávat jednoduché losy, takže se budu muset zlepšit ještě víc, abych v úvodních kolech dokázala porážet špičkové hráčky," dodala.

Dvojnásobná finalistka US Open letos vypadla v prvním kole v Austrálii a na Roland Garros nemohla startovat kvůli zranění. V mezidobí se hojně objevovala na sociálních sítích a stránkách společenských časopisů, což vedlo ke spekulacím, že tenisu nedává maximum.

"Mou prioritou ve všem, co dělám, je být lepší tenistkou a zůstat fit," reagovala Wozniacká po porážce s Kuzněcovovou. "Ale když zbude volný čas, snažím se užít si radosti života. Žijeme jen jednou, druhou šanci nedostaneme. Kdybych měla číst všechno, co se o mně za posledních patnáct let napsalo, musela bych skočit z útesu," řekla rodačka z Odense.