více >>

Lebku svaté Ludmily uvidíte na tetínské pouti

Akce již skončila

Organizátoři každoroční svatoludmilské pouti v Tetíně se připravují na další ročník tradiční akce, který bude doposud tím nejvýznamnějším. Letos se koná v sobotu 22. září a návštěvníci zde budou mít možnost zhlédnout lebku svaté Ludmily.

Pořadatelé akce předpokládají větší návštěvnost než v předchozích letech. „Dominantou celé akce jistě bude lebka svaté Ludmily, národní kulturní památka ze svatovítského pokladu. Doufáme, že to bude významný okamžik jak pro věřící, tak pro milovníky historie,“ přiblížil jeden z organizátorů Vojtěch Hrdlička. Tradiční poutní mši svatou, tentokrát za přítomnosti významné církevní relikvie, zahájí děkan Královské kolegiátní kapituly Sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Michal Němeček.

Další významnou událostí bude již třetí světový sraz Ludmil jak z Česka, tak ze zahraničí. „Letos se také uskuteční první světový sraz mužů jménem Bořivoj,“ předznamenal Vojtěch Hrdlička.

Návštěvníci se dále mohou těšit na burčákovou slavnost s živou hudbou nebo barokní hudbu v podání Capella regia. Pro děti je připraveno loutkové divadlo.

22. 9.  (09:00–18:00)
Tetín
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE