Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné

Na kole za krásami Novoměstska

Okruhem vedoucím na Herálec a Křižánky se dostanete přímo do srdce Žďárských vrchů. Celá trasa začíná ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Jedná se o 66 kilometrů dlouhý silniční okruh, který je značený modrými šipkami s číslem tři.

Trasa vede přes Slavkovice, Lhotku či Sklené do obce Kadov. Zde je možné si odpočinout a posilnit se v restauraci Klokočí. Okruh pokračuje okolo Devíti skal přes obce Svratka, Křižánky či Kadov. V těsné blízkosti trasy leží vesnice Krátká, jejíž historické jádro je vesnickou památkovou rezervací. Okolo přírodní památky Pernovka se okruh vrací zpět do Nového Města na Moravě do Vysočina Areny.

Na cyklisty čekají asfaltové cesty vedoucí lesem v okolí nejvyššího vrcholu Žďárských vrchů Devíti skal. Tato oblast regionu Novoměstska je známá množstvím malebných obcí, borových lesů a zvlněnou krajinou. Okruh převážně vede po nově zrekonstruovaných silnicích. Profil je náročnější na stoupání, ale odměnou je nádherné prostředí Vysočiny. Tento okruh není vhodný pro děti.

Nové Město na Moravě
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ