více >>

Politický islám jako hrozba pro svobodnou společnost

Akce již skončila

Centrum pro studium politického islámu Vás zve na přednášku, během níž Vám představí nejdůležitější fakta vycházející ze studia islámské doktríny. Hlavní pozornost bude věnována roli nevěřících v islámu. Po skončení přednášky bude prostor na Vaše dotazy.

Ačkoliv o islámu přemýšlíme především jako o náboženství, světové dění i studium islámských zdrojových textů ukazují, že náboženská praxe je pouze jednou z jeho složek. Významnější část islámské doktríny je tvořena konkrétními politickými požadavky na jednotlivce i na celou společnost.

Tyto požadavky se nevztahují pouze na muslimy. Právě naopak, větší pozornost je v islámských zdrojových textech věnována nevěřícím.

Věřící jsou vybízeni k aktivnímu prosazování islámských politických principů také v nemuslimských společnostech. Tento přístup vede k napětí, jelikož prosazované principy jsou v zásadním rozporu s demokratickým uspořádáním a evropským pojetím lidských práv.

Jelikož se islám již stal každodenní realitou evropských společností, stávají se jeho politické požadavky také součástí našeho života.

Přednáška se koná v rámci programu nezávislého zájmového sdružení Pardubický salón.

Místo: Evropa Restaurant & Pub
Adresa: Pernštýnské náměstí 54, 53002 Pardubice
Přednášející: Mgr. Jan Zmeškal
Centrum pro studium politického islámu, Česká Republika

-Vstupné dobrovolné-

Web pořadatele: www.pardubickysalon.cz.
Více informací o CSPI na: www.cspii.org/cz

14. 9.  (18:00–21:00)
Pernštýnské náměstí 54, Pardubice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE