více >>

Z Černého Údolí do Nových Hradů kolem Vysoké a zpět

Českokrumlovsko - Cesta do nitra Novohradských hor na kole není nijak náročná a je vhodná pro trekingová kola. Naplánujte si ji ale jako celodenní výlet, na cestě je toho spousta k vidění a v Nových Hradech skvělá restaurace.

Auto si můžete nechat u hotelu U pralesa v Černém Údolí a vyrazit po silnici na Staré Hutě a Hojnou Vodu po cyklotrase č. 34/Greenway. Na Hojné Vodě, před parkovištěm, které v zimě slouží jako východisko běžkařských tras, se dáte prudce doprava na značenou trasu č. 1262. Objedete lesem horu Vysokou, sjedete na silnici mezi Dobrou Vodou a Šejbami a napojíte se znovu na trasu č. 34 a víceméně z kopce dojete až do Nových Hradů. 

Na oběd si můžete zajít třeba na Zevlově mlýně anebo ve skvělé restauraci U Míry, kde vaří slavný šéfkuchař Miroslav Dušek, který vařil i pro americké prezidenty. A samozřejmě nevynechejte hrad.

Z Nových Hradů se na zpáteční cestu vydejte přes Terčino údolí, romantický krajinný park a národní přírodní památka v údolí říčky Stropnice, který tu nechal vybudovat hrabě Jan Nepomuk Buquoy v roce 1756 na popud své manželky, hraběnky Terezie Buquoyové. Zajet se podívat můžete také k tvrzi Cuknštejn. 

Pak pokračujte přes Horní Stropnici na Dobrou Vodu a zpět do Černého Údolí buď přes Dobrou a Hojnou a vodu, anebo po neznačené lesní cestě Dolní Filipínka, na kterou najedete asi půl kilometru pod Dobrou Vodou.

Délka trasy: 39 km, celkové převýšení: 775 m. 

Černé Údolí, Benešov nad Černou
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE