více >>
Logo Deník

Krásy chřibské krajiny objektivem turisty Vojtěch Rosůlka

Akce již skončila

Buchlovice – Osm desítek velkoplošných černobílých fotografií, které pořídil při putování chřibskou krajinou Vojtěch Rosůlek ze Starého Města, bude hlavním bodem výstavy, která bude v pátek slavnostně zahájena v Muzeu Podhradí Buchlovice.

Dnes čtyřiadevadesátiletý Staroměšťan začal své první fotografie při cestách přes Chřiby pořizovat už před osmdesáti lety se jeho prvním fotoaparátem Ikonta Zeis.

„Ve svém archivu jich mám tisíce. Vyvolával jsem je v domácí fotokomoře a jsou pečlivě uspořádány. Z nich vybírám ty nejlepší snímky, které zdobí černobílé kalendáře Chřibů,“ svěřuje se nejstarší turista na Slovácku i v České republice. Kalendáře s jeho fotkami vydává už 18 let Klub českých turistů Uherské Hradiště.

V Muzeu Podhradí Buchlovice začne i výstava Ten umí to a ten zas tohle. Vystaveny budou výšivky, paličkované, háčkované, pletené a šité výrobky, které vytvořily dovedné ruce žen a dívek z městyse, ale i další výtvory ze dřeva, papíru a podobně.

„Naším cílem bylo, aby na výstavě byly k vidění výrobky nikoliv v rámci profesního působení lidí, ale exponáty, které vznikly z jejich pouhé záliby. Přesto nad provedením některých výtvorů žasneme, jak jsou precizně udělané,“ prozradila vedoucí Československého centra Buchlovice Pavla Večeřová.

Vernisáž se uskuteční v 17 hodin, výstava bude k vidění do 15. dubna 2018. (zs)

od  3. 11.  (17:00)
do  15. 4.  (18:00)
Buchlovice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ