Ve slovinské Pokljuce se po Sardinii, Přední Výtoni a Schluchsee konal čtvrtý a zároveň poslední díl seriálu TNatura. Bojovalo se na tratích 1,5 kilometru plavání, 22 kilometrů na kole a 8 kilometrů běhu.

V mužské kategorii se český reprezentant Jan Kubíček blýskl druhým místem. To mu v kombinaci s vítězstvím v Přední Výtoni, druhým místem ze Schluchsee a čtvrtým místem ze Sardinie zajistilo celkové prvenství v seriálu. Za dílčí úspěch v závodě inkasoval prémii 625 euro, za triumf v seriálu 2500 euro.

V Pokljuce Kubíček nestačil jen na Belgičana Krise Coddense, třetí doběhl další Belgičan Jim Thijs. Na 7. místě skončil Jiří Klíma, hned za ním jako osmý doběhl Pavel Jindra.

V ženském závodě nenašla přemožitelku Helena Erbenová, která o více než dvě minuty porazila německé eso, úřadující mistryni světa a vítězku Světového poháru Xterra z Prachatic Kathrin Müllerovou. Třetí doběhla Maud Golsteynová z Nizozemí.

"V prvním plaveckém okruhu jsem ztrácela, ale ve druhém jsem se pověsila za Jirku Klímu a podařilo se mi dotáhnout Maud a Sabinu Rzepkovou. Usoudila jsem, že nechci ztratit v depu, a tak jsem si poprvé neoblíkala ponožky, protože se zmrzlýma rukama bych si je asi ani neoblékla. Nevím, kolik jsem ztrácela po plavání na Kathrin, ale po čtyřech okruzích jsem náskok stáhla na půl minuty a s touto ztrátou vybíhala na druhé pozici. Po prvním okruhu jsem malinko nabrala, ale v druhém jsem začala stahovat a ve třetím z šesti jsem ji dostihla. Běh se organizátorům povedl, sice se běželo na 1,2 km dlouhém kolečku, ale dali tam pěkný kopec, takže to nebylo jednoduché. S pohodovým náskokem jsem si doběhla pro první místo. Teď už mě čeká jen vrchol MS Xterra na Maui, takže hurá za pár týdnů do tepla," uvedla k závodu Erbenová.

V celkovém pořadí seriálu obsadila Erbenová čtvrté místo, přestože odjela jen dva ze čtyř závodů. Dávala totiž přednost Světovému poháru Xterra, který je jí bližší profilem tratí. Česká triatletka za celkové čtvrté místo dostala prémii 1000 euro. Dalších 750 euro si připsala za vítězství. "Určitě je to milé, alespoň mi to zaplatí letenku na Havaj," smála se.

Výsledky: TNatura, Slovinsko, Pokljuka:

Muži: 1. Kris Coddens (Bel) 1:37:45, 2. Jan Kubíček (ČR) 1:38:12, 3. Jim Thijs (Bel) 1:39:21, …7. Jiří Klíma (ČR) 1:45:15, 8. Pavel Jindra (ČR) 1:46:39.

Ženy: 1. Helena Erbenová (ČR) 1:52:00, 2. Kathrin Müllerová (Něm) 1:54:11, 3. Maud Golsteynová (Niz) 1:56:21.