Skupina se zařazením C byla ve Sportovním centru Nymburk tři dny a na programu bylo především testování a kondičně-silová příprava. Na tento kemp navázalo výběrové přípravné soustředění sportovců zařazení A k Evropskému poháru juniorů ve Vídni a to ve zcela nové destinaci  - v obci Hůrka u Jistebnice.

Zde výběr našel vynikající zázemí na zdejším penzionu, kde se o chod převážně ze strany zdravého stravování staral cyklistický specialista výběru Ivan Rybařík a jeho projekt Čistý sport. Zázemí z pohledu sportovišť bylo více než vynikající. K dispozici byl v nedalekém Táboře plavecký bazén, atletický tartanový ovál, regenerační centrum a posilovna včetně zázemí místního triatlonového oddílu.

K přechodovým cyklistickým tréninkům a kritériím bylo využito místní letiště Všechov a velice atraktivní cyklistický areál Komora, kde se každý rok konají tradiční elitní cyklokrosové závody. Počasí výběru přálo, což se podepsalo na kompletním splnění tréninkového plánu.

„Se sportovci jsem byl spokojen opravdu hodně, protože předvedli od soustředění v Benidormu další zlepšení a to téměř ve všech stránkách přípravy. Posun je znatelný, panuje tedy spokojenost. Větší rezervu, na které je nutné před prvními evropskými starty zapracovat, jsem shledal v cyklistice, kdy se ukázaly slabiny v přechodových trénincích a v cyklistickém kritériu, kde citelně chybí dynamická a silová složka," řekl trenér Martin Hotový.

„Specifické místo pobytu a zajištění bylo vybráno již minulý rok. Chtěl jsem sportovcům ukázat, jak by měl vypadat týmový sportovní kemp, kde je pod dohledem nejen sportovní příprava, ale i životospráva s akcentem na vyvážené a vysoce kvalitní stravování. Velké zpestření pobytu bylo i v soutěžích a to v cyklistickém kritériu a časovce do vrchu. Rovněž přechodové tréninky na místním letišti byly více než zajímavé a pro mnoho sportovců netradiční," pokračoval Hotový.

„Negativem v přípravné skupině byla pouze absence Tomáše Plojhara, který svoji účast odřekl a přípravného kempu k Evropskému poháru se nezúčastnil, což považuji za nevhodný signál převážně k reprezentačním startům, kde je týmový přístup a nasazení takovéto mladé sportovní skupiny více než žádoucí," uzavřel trenér Hotový.