Bojovalo se na tratích 1,9 kilometru plavání, 93 kilometrů na kole a 21,1 kilometru běhu a kategorie elitních mužů i žen odstartovaly v 11 hodin.

Vítězem v mužské kategorii se stal Ladislav Dvořák, který v nepříliš pěkném počasí ovládl závod stylem „start - cíl", když po celou dobu na trati nikoho do čela nepustil. „Konečně. Konečně to vyšlo. Ono když je člověk druhý nebo i horší, tak má stále pocit, že to prostě není ono, že by se měl zlepšit. Ale dnes mohu být se svým výkonem spokojen," svěřil se těsně po doběhu šťastný Ladislav Dvořák.

Spokojenost zlatého Dvořáka byla opravdu na místě. „Vypracoval jsem si dobrý náskok už při plavání, asi dvě minuty. Ty jsem pak navíc navýšil na kole na nějaké čtyři a na běhu jsem to pak už jen podržel. Pravdou je, že jsem měl vytvořenou dostatečnou rezervu i na to, kdyby na mě přišla nějaká krize. Že by to ale bylo něco lehkého, to rozhodně ne. Kluci jeli také výborně a proháněli mě," popsal Dvořák, který se teď na další závody nechystá. Rád by se soustředil na mistrovství Evropy v polovičním Ironmanu na Mallorce. To se uskuteční v říjnu. Druhý doběhl Jan Wainer, třetí Václav Holub.

Ženská kategorie se stala kořistí Dagmar Svěrákové, která se do čela závodu dostala na kole, a poté již podobně jako Ladislav Dvořák jela svůj vlastní závod. „Na kole jsem nevěděla, na jaké pozici vlastně jsem. Předjela jsem jednu závodnici a myslela si, že jsem na nějakém čtvrtém místě a stále vyhlížela někoho před sebou. Až na konci cyklistické části, kdy jsem šla na běh, mi řekli, že jsem první. Za mnou byla mezera asi čtyři a půl minuty, ale to jsem rozhodně nebrala tak, že už stačí si náskok jen pohlídat, protože v běhu nejsem zrovna silná. Naštěstí mi to ale běželo," zhodnotila v cíli vítězka Svěráková, za kterou doběhla na druhém místě Lucie Klimešová, třetí pak Andrea Dermeková.

Posledním závodem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu bude 7. září Klasik Duatlon v Příbrami.

PILMAN 2014, 6. díl FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu:

Muži: 1. Ladislav Dvořák 4:25:34.9, 2. Jan Wainer - 00:05:05.4, 3. Václav Holub - 00:05:40.7.

Ženy: 1. Dagmar Svěráková 5:26:40.0, 2. Lucie Klimešová - 00:14:31.8, 3. Andrea Dermeková - 00:19:53.6.