Nedělní program Evropského poháru zahájily v 10 hodiny ženy. Na mole na koupališti Rolava v centru Karlových Varů se jich sešlo 24. Tři okruhy plavání rozdělily startovní pole na tři skupiny, včele s favoritkami z Francie a Itálie. Druhou skupinu plavkyň táhla Jitka Šimáková a dobrou výchozí pozici pro cyklistiku si vytvořila také Jana Machačová.

Náročné cyklistické okruhy startovní pole rozdrobily. Na čele do posledního okruhu vjížděla Audrey Merleová a za ní pětice pronásledovatelek, které včetně Machačové vzorně spolupracovaly. Na běžeckých tratí podél lázeňských kolonád uprostřed Karlových Varů si Merleová svoji pozici upevňovala v každém kole. Strhující nástup Francouzky soupeřky v běhu zlikvidovat nedokázaly a její náskok na stříbrnou Němkou Sieburgerovou byl v cíli 2:15 minut a na bronzovou Periaultovou 3:17 minut.

České barvy po odstoupení Jitky Šimákové v jednom z cyklistických kol hájilo duo Machačová – Švadlenková. Jana Machačová své 7. místo na Evropském poháru žen v Karlových Varech komentovala slovy: "Povedlo se mi plavání, udržela jsem se s vedoucími závodnicemi. Holky v mojí skupině na kole dobře spolupracovaly. Trať byla opravdu hodně těžká. Běh se mi také povedl a jsem spokojená."

Pavlína Švadlenková dokončila závod na 16. místě a také ona posbírala body do celkového hodnocení EP.

Odpolední triatlonové drama se odehrálo v podání mužské kategorie, čítající 48 závodníků. Po plaveckém úseku jasně vedl Nor Jorgen Gundersen. Cyklistickou část absolvovali s přehledným náskokem ve trojici s Jonasem Breinlingerem (Německo) a Janem Volárem z Česka. Podobně jako ženy také jejich mužské triatlonové protějšky si musely poradit se sedmi 21% stoupáními na Zámecký vrch. V kulisách lázeňských kolonád se v čele pohybovala trojice Gundersen, Breinlinger a Volár.

V roli běžecké stíhačky se za nimi vydali Aurélien Lebrun a Matthew Baker, každý ukrajující až minutu na jednom okruhu. Před hotelem Thermal bylo o vítězství v podání francouzského triatlonisty Auréliena Lebruna rozhodnuto.

Jan Volár neuhájil bronzový stupínek pod běžeckým náporem Australana Bakera. V Karlových Varech dokončil závod na 4. příčce. V TOP 20 bodovali také František Kubínek (17.) a František Linduška (19.)