Vendulo, přepsala jste historii. 12. místo v celkovém pořadí MS, to se ještě žádné české triatlonistce v novodobé historii, kdy se MS jede jako seriál závodů, nepodařilo. Jak to vnímáte?
Nepovedlo se to žádnému českému závodníkovi, neviděla bych v tom pohlavní rozdíly. Z mého pohledu je trochu škoda, že takový výsledek není doceněn.

Zhodnoťte celou sezonu seriálu MS? Absolvovala jste 7 z 8 závodů a pětkrát jste skončila v TOP 15, v Chicagu to bylo dokonce osmé místo.
Závodů je hodně a některé se samozřejmě povedly více, jiné méně. Výše než Chicago hodnotím 10. místo z Londýna a 11. z Edmontonu, protože v těchto závodech byla větší konkurence.

Jste spolu se svým trenérem spokojeni nejen z výsledků, ale i z předváděných výkonů? V čem si myslíte, že jsou ještě rezervy?
Spokojenost je, ale jak praví jedno anglické přísloví: "Our satisfaction never gets satisfied." Mám chuť pracovat a posouvat se dál. Rezervy samozřejmě mám, v podstatě ve všem. A to je pro mě motivací do další tvrdé práce.

A teď už k samotnému finálovému závodu v Edmontonu. Počasí bylo podle vašeho gusta, ne?
Počasí v Edmontonu mě mile překvapilo. Očekávala jsem, že bude chladněji.

Jak se pro vás jednotlivé disciplíny vyvíjely?
Závod se od začátku vyvíjel poměrně dobře. Samozřejmě jsem se nevyhnula mele ve vodě. Na kole jsem se zapracovala do skupiny s dvěma největšími favoritkami a pozdější vítězkou Gwen Jorgensenovou, takže jsem měla velmi dobrou společnost. Na běhu jsem také dokázala držet tempo s nejlepšími, kromě bezkonkurenční Jorgensenové.

Jak se cítíte po zdravotní stránce? Přece jen máte za sebou řadu náročných závodů.
Samozřejmě jsem poměrně unavená. Nejen samotné závody, ale i dlouhé cestování si vybírá svou daň.

Jaké jsou vaše další plány pro zbytek sezony?
Září bude trochu volnější, trénink však zatím nepůjde stranou, protože mě ještě čekají některé z podzimních Světových pohárů.

Jsou dva roky od olympiády v Londýně. Už máte v podvědomí, že jsme vlastně už v polovině olympijského cyklu?
Je úplně jedno, že jsme v polovině olympijského cyklu. O kvalitní výsledky se snažím neustále.