Mattoni City Triathlon, jak se závod oficiálně jmenuje, nakonec vyhrála stylem start cíl. Po loňském osmém místě tak ovládla největší triatlonovou akci tohoto roku v České republice.

Od začátku jste diktovala tempo závodu. Bylo to v plánu?
Nebylo. Když jsem zůstala na kole na čele osamocená, byla jsem trochu zaražená. Moc jsem nevěděla co dělat. Mám před sebou dva důležité závody mistrovství světa, tak jsem spíš chtěla pošetřit nějaké síly.

Cítila jste takovou formu, že jste neřešila ostatní závodnice a jela si své tempo?
Na kole jsem jela osamocená a jela si své. Pořád jsem čekala, kdy mě dorazí skupina za mnou a pořád nic. Dohnala mě až v šestém ze sedmi okruhů.

Když vás soupeřky dojely, říkala jste si, že budete proti nim v nevýhodě?
Pořádně jsem nevěděla, co to se mnou provede. Kolo jsem odtáhla celé sama. Přesto jsem si na běh věřila.

Jak vysoko stavíte titul v Karlových Varech?
Je příjemné doma vyhrát, ale je to jen jeden ze závodů. Na podzim startuju v několika podnicích světového poháru a mistrovství světa. Tam se sbírají body pro kvalifikaci na olympijské Rio. To budou ty nejdůležitější starty.

Po nedávném mistrovství republiky v Telči jste prohlásila, že český šampionát upadá. Ani diváci nechodí. Jak to bylo při nedělním Evropském poháru?
Ve Varech byla atmosféra důstojná. Lidí přišlo plno. Je to tam tradice. Na návštěvnosti se pozitivně projevil i fakt, že nezačalo pršet jako minulý rok.

Kritizovala jste i peněžní odměny při republikovém mistrovství.
Na šampionátu v Telči braly ženy asi o třetinu míň peněz než chlapi. To mi skutečně přijde zarážející i vzhledem k tomu, že tam byla trať pro obě dvě kategorie úplně stejně dlouhá.

Před závodem jste absolvovala třítýdenní vysokohorské soustředění ve Francii. Pomohlo vám k vítězství?
Někdy je trochu ošemetné, když člověk sjede dolů z hor. Aklimatizace ale dopadla dobře, takže se poctivá práce vyplatila. Doufám, že to zúročím i v dalších startech.

Pilovali jste ve Francii něco speciálního?
Ani moc ne. Ale bydleli jsme v osmnácti stech metrech a cyklistika byla hodně náročná. Pokaždé, když jsme se vraceli z výšlapu, vyjížděli jsme ten kopec.

Čekají vás poslední dva závody mistrovství světa. Věříte si do nich i na medailová umístění.
Na to si úplně nevěřím. Chci se dostat do první desítky celkového pořadí. Zatím jsme na čtrnáctém místě, takže ještě mám, co zlepšovat.