Ve Stockholmu se v sedmém závodě seriálu MS bude bojovat na tratích sprintu, tedy 750m plavání, 20km na kole a 5km běhu. Tento závod bude jakousi předehrou velkého triatlonového Grand finále, které o týden později přivítá kanadský Edmonton.

Z českých reprezentantů se nejvíce očekává od Venduly Frintové, která si pobyt ve Stockholmu zpříjemnila návštěvou prestižní atletické Diamantové ligy.

Frintová má za sebou vydařenou sezonu v seriálu MS a o minulém víkendu v Karlových Varech ukázala svou sílu a převahu nad soupeřkami, když stylem start-cíl ovládla závod Evropského poháru. Za její jediný letošní nezdar se tedy dá považovat mistrovství Evropy v Kitzbühelu, kde jí překážkou bylo velmi chladné počasí a Frintová při závodě prochladla.

Do Stockholmu vyrazí i Petra Kuříková, která v Karlových Varech skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Posledním českým zástupcem bude Přemysl Švarc. Ten v lázeňském městě skončil na 17. místě a závod v hlavním městě Švédska pro něj bude rozloučením se seriálem mistrovství světa.

Na finále do Edmontonu nepoletí, protože po mistrovství republiky v Telči spadl v tréninku na kole a poranil si koleno. I když zranění není vážné, částečně ho omezuje v tréninku a pro závod typu velkého finále by zřejmě nebyl dostatečně připraven.