V Jablonci se v hlavním závodě bude bojovat na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu.

Na své si ale přijdou sportovci všech věkových kategorií včetně dětí. Už v 10 hodin odstartují benjamínci, o půl hodiny později mladší žactvo. V 11:15 starší žactvo. Ve 13 hodin pak přijde na řadu hlavní závod žen, o pět minut později hlavní závod mužů.

Silniční triatlon v Jablonci nad Nisou má dlouhou historii, ale poslední závod se statutem Českého poháru se tam konal naposledy v roce 2009. „Poté následovala nucená pětiletá pauza zapříčiněná stavebními pracemi na silnicích a poté i na Jablonecké přehradě. V Jablonci ale máme pro pořádání triatlonu ideální podmínky, proto jsme se rozhodli, že se pokusíme o návrat místního sprint triatlonu do termínové listiny ČP," řekl ředitel závodu Tomáš Rejlek.

Oproti předchozím ročníkům je největší změnou přesun centra závodu na druhou stranu hráze Jablonecké přehrady. „To je určitě změna k dobrému, protože díky tomu budou mít diváci celý průběh závodu doslova na dosah ruky," dodal ředitel Rejlek, který prozradil, na co se všichni mohou těšit.

„Především na překrásné prostředí Jablonecké přehrady, největší městské vodní plochy ve Střední Evropě, průzračnou vodu, náročné, ale poctivé tratě a v neposlední řadě na běh vedený po hrázi přehrady, který slibuje bouřlivou diváckou atmosféru. Dále ti, co se rozhodou strávit v Jablonci celý víkend, se mohou těšit na večerní afterparty a nedělní doprovodný sportovní program, který mimo jiné přinese premiéru v námi vymyšlené disciplíně Ultimate Biathle, bodovací soutěži v kombinaci 50 m běh, 100 m plavání, 50 m běh. Extrémní hladina laktátu zaručena," uzavřel ředitel Rejlek.

Veškeré aktuální informace naleznete na facebookovém profilu.